« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 23 kwietnia 2014 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

nie beędziemy pracować za 8zł/h

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja

Moderator: Moderatorzy

nie beędziemy pracować za 8zł/h

Postprzez wołowina » 08:54, 15.03.2013

witam wszystkich ludzie pisze z powodu ogłoszeń z mojej ostrołęki dam prace typu poszukuje pracowników płaca 8zł/h :lol: śmiechu warte ludzie przy tych cenach jakie są 8zł to jest śmieszne, nie dajcie się wykorzystywać 10złdla pomocników a 12/13 dla kogoś co ma pojęcie o pracy, jeśli nie będziecie pracować za tak niskie stawki to będą płacić więcej .

wołowina
szeregowy

Podziękował : 0 raz
Pochwał: 0 raz

Re: nie beędziemy pracować za 8zł/h

Postprzez Laura » 09:09, 15.03.2013

Policz sobie ile wyjdzie ci za godzinę, gdy masz umowę z najniższą krajową, a potem pisz posty.

Laura
kapral

Pochwał: 7

Postprzez wołowina » 09:29, 15.03.2013

a to trzeba trzeba umowę mieć z najniższej krajowej,a nie można pracowników zatrudniać legalnie od takiej stawki jako ma naprawdę na godzinę żeby zarobić na godną emeryturę,

wołowina
szeregowy

Reklama

Postprzez malymis » 10:08, 15.03.2013

A czemu kolega/koleżanka sam/sama nie założy firmy a potem takie rzeczy pisze ? :) zobaczymy po jakim czasie zmieni zdanie.

malymis
starszy szeregowy

Podziękował : 4
Pochwał: 6

Postprzez wimp » 11:27, 15.03.2013

dlatego, że nie żyjemy w USA, tylko w kraju, którego marionetkowy rząd realizując politykę UE (polski jako eksportera taniej siły roboczej), rzuca kłody pod nogi swoim obywatelom jak tylko może?

wimp
kapral

Podziękował : 5

Postprzez wołowina » 11:41, 15.03.2013

najlepiej jest dorobić się kosztem biednego przeciętnego Kowalskego, takiemu pracodawcy dać 1600 na miesięcznie niech zrobi opłaty i żyje za takę grosze co ludziom płaci

wołowina
szeregowy

Postprzez maczeta » 12:50, 15.03.2013

Jak się wyedukujesz i będziesz coś potrafił (coś konkretnego) to zapewne dostaniesz więcej niż 8 zł, jeżeli jednak jest inaczej to niestety wyłącznie z Twojej winy jest to Twój przedział zarobkowy.

To nie jest skierowane do konkretnej osoby, ale do wszystkich, którzy sądzą, że za mało zarabiają.

maczeta
szeregowy

Pochwał: 2

Postprzez palipies » 12:59, 15.03.2013

Nie wiem,jak ludzie żyją w Polsce przy zarobkach 1600zł brutto-czyli najniższa krajowa,po prostu nie wiem,to nie jest życie,tylko wegetacja,jeszcze w przypadku,gdy mieszka sie "przy rodzinie" zapewne dramatu nie ma,ponieważ można razem kupić kurze łapki i worek ziemniaków,ale jak żyje małżeństwo,w którym mąż i żona zarabiaja np. po 1300zł mając dzieci nie wiem,a czesto sie nad tym zastanawiam,nie jest to życie tylko wegetacja i aby dotrwać do wypłaty.Ktoś da wózek,mamusia da pare złotych,ktoś da ubrania,ale to nie jest życie tylko powtórze wegetacja.
Oczywiście pieniądze nie są najważniejsze,rodzina,zdrowie,szczeście to są wartości,któych nie można kupić,ale jak ma być szcześliwy i zdrowy człowiek,który nie jest w stanie za uczciwą prace kupić żonie prezentu,wyjechać zimą w góry,kupić wyprawke dla dziecka do szkoły i inne bardziej podstawowe potrzeby,jak pójscie do dentysty czy wreszcie kupno jedzenia?
Taki człowiek nie może być szcześłiwy,ponieważ uśmiechem i dobrym słowem,ani jakimkolwiek gestem nie jest w stanie zrealizować pewnych spraw,taki człowiek też niestety jest prolem,takim jak u Orwella w 1984.
Śmieszy mnie również postulowanie i nawołowyanie,co niektórych do założenia działalności,to nie człowiek powinien myśleć o tym,jak ma przeżyć,tylko państwo powinno mu to umożliwić i nie chodzi mi dofinansowanie do rozpoczecia działalności,a umożliwienie startu życiwego lub po prostu godnego życia poprzez normalne ceny produktów,a nie takie jak w państwach,w których zarobki są 3-4 krotnością polskich,normalne ceny nieruchomości,czemu ludzi nie zatrważa to,że np w Berlinie m2 mieszkania to koszt 2000-2500 eur,koszt wynajecia -http://otodom.pl/mieszkanie-berlin-friedrichshain-7170m2-2-pokoje-2388-pln-id16725134.html
2400zł za 72 m2,czyli prawie tyle,co w Warszawie,czemu?
No i mamy zieloną wyspe,w której jest wiecej urzedników niż w PRL(sic)
w której każdy wiecej wydaje niż zarabia
w której nikogo nie zastanawia mnogość afer (amber gold->gdańsk>syn tuska itd)
w której przede wszystkim zamierzony cel polityków został osiągniety czyli bezensowny spór fanów po z fanami pis,który niczego nie daje,ludzie zapominają,że żyją w tym samym kraju
w której media skupiają sie na tym,że w USA miał miejsce wypadek cieżarówki lub gdzieś zgineły ptaki,a nie na tym,w których
itd.
ale pamietajcie zgoda buduje i by żyło sie lepiej!!!
1 Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy.2. Radykalnie podniesiemy płace, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, mostów i obwodnic.4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ.tusk 2007
palipies
starszy chorąży

Podziękował : 21
Pochwał: 9

Postprzez wołowina » 14:00, 15.03.2013

to jest take gadanie 8zł na poczotek a puzniej bedzie podwyszka człowiek zap....la jak głupi i dalej 8zł,ja na swojej pracy znam sie bardzo dobrze i za 8zł nie bede pracował chyba że chlep bedzie kosztował 1zł mleko 0,80zł to moge wtedy za 8zł robic

wołowina
szeregowy

Postprzez esperoy » 14:35, 15.03.2013

A co ja mam powiedzieć skoro od ponad 3 lat jestem bez pracy pomimo jej ciągłego poszukiwania. Jestem gotowy pracować nawet za najniższą krajową a i tak nikt nie chce mnie przyjąć, pomimo wykształcenia i naprawdę dużego doświadczenia zawodowego.
Przestałem się dziwić że ludzie coraz częściej dobrze wspominają czasy socjalizmu w Polsce, kiedy to każdy miał pracę i dobra socjalne i nie musiał grzebać w śmietnikach.
Tak sobie myślę że chyba zacznę nie długo kraść aby przeżyć w tym bandyckim państwie.

esperoy
szeregowy

Postprzez K4 » 14:44, 15.03.2013

wołowina napisał(a):to jest take gadanie 8zł na poczotek a puzniej bedzie podwyszka człowiek zap....la jak głupi i dalej 8zł,ja na swojej pracy znam sie bardzo dobrze i za 8zł nie bede pracował chyba że chlep bedzie kosztował 1zł mleko 0,80zł to moge wtedy za 8zł robic

poczotek
puzniej
podwyszka
chlep

I ty sie dziwisz, że ktoś ci oferuje 8zł/h, skoro nawet nie potrafisz pisać poprawnie w ojczystym języku?

Pochwały od: malykazioPiotrek00zukosKaLpeLagacomplete
Ocena: 83.33%
K4
szeregowy

Pochwał: 7

Postprzez agacomplete » 15:59, 15.03.2013

8 zl * 168 godzin w miesiacu = 1344
8 zl * 250 godz (tak sie robbi u prywaciarza) = 2000
dla fachowc a to może mało ale dla początkującego niewykwalifikowanego pomocnika na pocżątek nie jest zła kasa
pielęgniarka w szpitalu po studiach zarabie nie duzo wiecej
ochroniarz z licencja (np. taki co jeździ z kasą na trasie z baranowa tam co był napad) 7zl /godz
zakładając że najniższa krajowa netto wynosi 1100 zl / 168 godz to wychodzi 6.5 zl na godz.
po prostu oni udają ze ci uczciwie płacą a ty udawaj że uczciwie pracujesz.

agacomplete
kapral

Podziękował : 10
Pochwał: 13

Postprzez misia » 16:18, 15.03.2013

Witam. pracodawca który ma zamiar zatrudnić pracownika musi sam dobrze prosperować bo koszty zatrudnienia pracownika to zus ponad 600 zl , podatek ponad 100 zł i do tego wynagrodzenie załóżmy 1300. trzeba też zauważyć że sam zus za siebie z działalności to 1100 zl nie licząc podatków i innych wysokich kosztów , których nie sposób tu wymienić. Tak to jest w praktyce, dlatego dopóki koszty pracodawcy będą wysokie trudno o wysokie wynagrodzenie pracownika, który w porównaniu do pracodawcy różni się tym ,że jego odpowiedzialność jest tylko związana ze stanowiskiem pracy. Pozdrawiam i życzę optymizmu.

misia
starszy szeregowy

Postprzez PIq5 » 16:34, 15.03.2013

jak mnie wkurza jedno jak czytam takie tematy, nagle okazuje się, że problem dotyczy tylko jednego aktualnego rządu. Czy Wyście pogłupieli? Od dawna z naszego kraju robiono zagłębie niewolników do pracy za psie pieniądze. To jest kolejny etap nic się nie zmienia, a według co niektórych wychodzi tak jakby to tylko za Tuska tak było i jest. Rozumiem, że jak PiS czy SLD rządziło to każdy z Was pracował za średnia krajową i mógł przebierać w ofertach. Zmieńcie podejście, tu trzeba pogonić tę hołotę co od lat wymienia się stołkami na górze. Bułgarzy potrafili, Islandczycy potrafili, tylko my tkwimy w tym samym gównie od tylu lat i wolimy uciekać do innego kraju niż zmienić swoją Ojczyznę, to chyba ta słowiańska dusza tak robi.

PIq5
szeregowy

Podziękował : 2
Pochwał: 1 raz

Postprzez wołowina » 16:48, 15.03.2013

hehe 250/h to chyba i w niedziele trzeba pracować ochroniarza poruwnujesz do pracownika na budowie stoi i nic nie robi przyjdź na 10 godzin do bruku i jutro powiesz że już nie chcesz tej pracy a pielęgniarka pracuje 8h a ja dymam 10 przy bruku gdy na dworze tęperatura 26 stopni wiec nie przyrównuj jednej pracy do drugiej,a co do zusu to znam ludzi co pracujo na czarno i majo 8zł i nikt nie odprowadza tych podatków i co?????????????????????????/

wołowina
szeregowy

Postprzez alf 78 » 16:59, 15.03.2013

Sytuacja przedstawia się bardzo klarownie już od dawna ,jakie by nie były świnie przy korycie to i tak ciągną do siebie czy to PIS czy PO
w dupie mają obywateli a społeczeństwo tak otumanione że wszystkim odpowiada taki stan rzeczy.

Pochwały od: zuko
Ocena: 16.67%
alf 78
starszy szeregowy

Postprzez palipies » 17:46, 15.03.2013

tak jak napisał alf78
zgadzam się z tym.
1 Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy.2. Radykalnie podniesiemy płace, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, mostów i obwodnic.4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ.tusk 2007
palipies
starszy chorąży

Podziękował : 21
Pochwał: 9

Postprzez sKaLpeL » 18:01, 15.03.2013

esperoy napisał(a):A co ja mam powiedzieć skoro od ponad 3 lat jestem bez pracy pomimo jej ciągłego poszukiwania. Jestem gotowy pracować nawet za najniższą krajową a i tak nikt nie chce mnie przyjąć, pomimo wykształcenia i naprawdę dużego doświadczenia zawodowego.

Ty chyba sobie zartujesz ze 3 lata pracy znalezc nie mozesz ? ofert jest bardzo duzo a przez 3 lata to miales ich tysiace, wystraczy spojrzec tutaj http://www.ogloszenia.moja-ostroleka.pl ... e,9,1.html - staże, sprzedawca, kierowca, prace interwencyjne i wiele innych. Jak mozna nie znalezc pracy przez 3 lata ??? ja mysle ze z Twojej strony to po prostu jakis żart, bo trzeba byc chyba kompletną sierotą zeby przez 3 lata nic nie znalezc, jak sie nie ma uprawnien do czegos np. prawa jazdy pojazdow ciezarowych to mozna przez tak dlugi okres zrobic takie prawo jazdy i ofert pełno, ale prace to trzeba chcieć mieć i trzeba chcieć pracować, a nie oglądać się na pomoc od państwa Polskiego

sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy

Podziękował : 19
Pochwał: 19

Postprzez zuko » 19:23, 15.03.2013

wołowina, ogarnij się, po pierwsze to skończ szkołę, żeby choć znać tę ortografię, wymowę masz odpowiednią?
Za moich czasów jak byłem jeszcze w gimnazjum to każdy umiał ładnie i dobrze napisać jakiekolwiek słówko. Ja gdybym miał własną firmę to bym Ciebie nie wziął, nawet jakbym te 8 zł na godzinę miałbym Ci płacić, gdyby wyszło tak, że mnie by nie było, zostawiłbym Cię na 1h w zakładzie, coś podpisać czy coś to bym się chyba za głowę złapał.
Druga sprawa, w Polsce nie ma czegoś takiego jak Sprawiedliwość, Uczciwość, Polak Polaka nawet za granicą sprzeda niemcowi czy innemu dziadowi.
Rozumiem że pomóc komuś w czymś to coś fajnego ale jak tu tak robić?
Dziś każdy musi pilnować własnego tyłka żeby przeżyć, czasem musi kogoś sprzedać ze swoich ludzi by ten miał dobrze.

zuko
kapral

Podziękował : 6
Pochwał: 8

Postprzez agacomplete » 20:52, 15.03.2013

wołowina napisał(a):hehe 250/h to chyba i w niedziele trzeba pracować ochroniarza poruwnujesz do pracownika na budowie stoi i nic nie robi przyjdź na 10 godzin do bruku i jutro powiesz że już nie chcesz tej pracy a pielęgniarka pracuje 8h a ja dymam 10 przy bruku gdy na dworze tęperatura 26 stopni wiec nie przyrównuj jednej pracy do drugiej,a co do zusu to znam ludzi co pracujo na czarno i majo 8zł i nikt nie odprowadza tych podatków i co?????????????????????????/

agacomplete
kapral

Podziękował : 10
Pochwał: 13

Postprzez qaz » 00:06, 16.03.2013

http://www.youtube.com/watch?v=_an_QfL-HJIfeature=youtu.be
qaz
starszy szeregowy

Postprzez Akkarin » 06:33, 16.03.2013

mój brat poszedł wczoraj do roboty za 5 zł za godzinę . jak nic nie masz to dobre i coś
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
Akkarin
starszy szeregowy

Pochwał: 1 raz

Postprzez sKaLpeL » 09:40, 16.03.2013

Akkarin napisał(a):mój brat poszedł wczoraj do roboty za 5 zł za godzinę . jak nic nie masz to dobre i coś

oczywiscie że tak, popieram

sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy

Podziękował : 19
Pochwał: 19

Postprzez wołowina » 14:17, 16.03.2013

ty żuk jak ty byś dawał pracownikom podpisywać papiery to życzę szczęścia twojej firmie,a żuk pisze się przez ż anie samo z

wołowina
szeregowy

Postprzez mondeo » 14:40, 16.03.2013

wołowina napisał(a): poruwnujesz, tęperatura, przyrównuj, pracujo,
jak się w szkole nie chciało uczyć to teraz wychodzi kultura, zarobki i forma zatrudnienia

mondeo
kapral

Podziękował : 3
Pochwał: 12

Następna strona

Powrót do Nasze miasto