Sok z winogron / Żywność Koszerna

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
AliBomaye
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2015, 15:53

Sok z winogron / Żywność Koszerna

Post autor: AliBomaye »

Szanowni Państwo.

Gdzie w Ostrołęce mogę kupić Żywność Koszerną bądź dostane sam Sok z ciemnych Winogron mam na myśli coś jak wino lecz bez alkohol coś idealnego na Szabat.

Am Yisrael Chai
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Sok z winogron / Żywność Koszerna

Post autor: krcfuks »

Taki sok/wino bezalkoholowe widziałem w tesco.

Żywność koszerna - wchodzisz na bardzo grząski temat.
Szczególnie w tych czasach.
Ale żeby nie być antysemitą, podpowiem - Piotr i Paweł poza ostrołęką i inne.
Anton
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2016, 9:25

Re: Sok z winogron / Żywność Koszerna

Post autor: Anton »

Witaj, niestety nie pomogę Ci w kwestii gdzie kupić, ale temat żywności koszernej jest bardzo ciekawy.

Słowo "koszerne" oznacza, że coś jest właściwe i może tyczyć się rzeczy lub żywności.
Jeśli chodzi o żywność to jest to określony sposób w jaki trzeba np: zabić zwierzę( podcięcie gardła przez wykwalifikowanego rzezaka i potem sprawdzenie czy zwierzę nie chorowało), przygotowywanie posiłków czy zbieranie owoców z przynajmniej 3-letnich drzew. Nie wolno spożywać mięsa razem z produktami mlecznymi a na ich przygotowanie powinny być oddzielne naczynia. Zwierzęta padłe lub ze skazą nie nadają się już do spożycia.
Jest jeszcze mnóstwo innych zasad bardziej lub mnie restrykcyjnych a wszystkie są przestrzegane tylko przez ortodoksyjnych żydów.

Wiedzieliście, że w Polsce firmy produkujące żywność normalnie na nasz rynek mają swoje udzielne linie produkcyjne specjalnie pod żywność koszerną?
Na takiej linii zwiększone są zasady higieny np. wyższe temperatury mycia, przechowywanie produktów, jakość.
Dodatkowo raz na jakiś czas (tydzień, miesiąc) przyjeżdża wyznaczony rabin, którego zadaniem jest kontrola procesu produkcji, pomimo wewnętrznej kontroli jakości w firmie.


Moje pytanie brzmi czy nie lepiej przerzucić się na żywność koszerną o wyższej jakości?
Anton
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2016, 9:25

Re: Sok z winogron / Żywność Koszerna

Post autor: Anton »

Zapomniałbym dodać, dopisek na dole tekstu


Am Yisrael Chai - Naród Izraela żyje

Czy to jakieś tajne pozdrowienie? czy w jakim celu zostało użyte?
ODPOWIEDZ