Nowe mieszkania w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
olma
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 26 lut 2016, 22:02

Nowe mieszkania w Ostrołęce

Post autor: olma »

czy może ktoś się wypowiedzieć na temat budowanych lub zbudownych bloków przez firmy agromasz, betonsal, novdom czy Insbud. Ktoś mieszka lub zamierza kupić tam mieszkanie? Jak jest z czynszem, jakością wykończenia?
zielona030404
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2016, 16:07

Re: Nowe mieszkania w Ostrołęce

Post autor: zielona030404 »

Podbijam, również chętnie poczytam opinie osób, które mieszkają w nowych blokach Agromaszu przy Bohaterów Warszawy.
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Nowe mieszkania w Ostrołęce

Post autor: formatcedwukropek »

Ja jeszcze nie mieszkam, ale po analizach kupiłem mieszkanie w Isbudzie. Wcześniej spotkałem się z przedstawicielami wszystkich deweloperów, byłem osobiście we wszystkich budowanych blokach i moje wrażenia przedstawiają się następująco:

1. Osiedle Villa Piano - Novdom z Przasnysza

Plusy:
- bardzo dobra, nowoczesna architektura
- osiedle ogrodzone
- ogrzewanie miejskie
- akceptowalny czynsz

Minusy:
- wysokie ceny mieszkań (3860-3960zł/m2 w zależności od piętra)
- konieczność dopłaty za komórkę lokatorską (z tego co pamiętam 3500zł)
- brak (prawdziwej) drogi dojazdowej.

2. Agromasz z Ostrołęki

Plusy:
- nowoczesne bloki
- komórka lokatorska w cenie
- sprawdzony, lokalny deweloper
- 5% rabatu na materiały wykończeniowe, zakupione u nich na Kołobrzeskiej

Minusy:
- wysokie ceny mieszkań (około 3900zł/m2)
- ogrzewanie gazowe
- czynsz jest bardzo niski, ale tylko przez czas trwania gwarancji na blok, czyli przez 3 lata. Później zawiąże się wspólnota mieszkaniowa i czynsze prawdopodobnie będą takie jak wszędzie. Jeśli do tego dodamy ogrzewanie gazowe, to miesięczne koszty utrzymania mieszkania mogą być wysokie (trzeba również doliczyć coroczne przeglądy + ewentualne naprawy pieca po okresie gwarancyjnym)
- osiedle nieogrodzone
- brak (prawdziwej) drogi dojazdowej

3. Osiedle Idea Park - Isbud z Pułtuska

Plusy:
- nowoczesne bloki
- bardzo atrakcyjne ceny mieszkań (3360zł/m2)
- osiedle ogrodzone
- ogrzewanie miejskie
- najwyższy standard wykończenia mieszkań (przykładowo tynki w mieszkaniach są gładkie jak lustro, natomiast w Villa Piano bez gładzi prawdopodobnie się nie obejdzie)
- prawdziwa droga dojazdowa (z kostki) wraz z oświetleniem (aktualnie w budowie)

Minusy:
- jedyny deweloper w mieście, który nie ma podpisanych umów z operatorami telekomunikacyjnymi
- komórki lokatorskie bardzo różnią się metrażem i są przydzielane według numerów mieszkań, zamiast powierzchni zakupionego mieszkania
- kilkaset metrów dalej od centrum miasta, niż pozostałe bloki, ale i tak w przypadku wszystkich nowych bloków w mieście bez samochodu ani rusz
ODPOWIEDZ