Wymiana stacyjki Vectra B

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
bronek33
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 24 cze 2010, 19:33

Wymiana stacyjki Vectra B

Post autor: bronek33 »

Witam mam pytanie zacina mi sie stacyjka a dokładnie po wyjęciu kluczyka nie odbija i nie mam blokady pewnie coś się zaczyna dziać i trzeba coś z tym zrobić bo może być bieda i szukam kogoś kto wie jak sobie z tym poradzić wymiana wkładu regeneracja
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Wymiana stacyjki vectra b

Post autor: kormoran »

Jeżeli tam nie ma uszkodzenia mechanicznego lub elektrycznego to w zasadzie powinno pomóc odrdzewienie. Zacznij od spryskania grota kluczyka WD-40 lub K2 albo coś podobnego - kupisz tanio np. w Leclercu. Jeżeli to nie pomoże to trzeba wyjąć stacyjkę i zanieść do pana, który w Kupcu dorabia klucze. Jeżeli On też nic nie poradzi to trzeba pewnie wymienić wkład.
Maniek_Oka
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:47

Re: Wymiana stacyjki Vectra B

Post autor: Maniek_Oka »

pryskanie na kluczyk raczej nie pomoze, za mala ilosc srodka natomiast odradzam wpryskiwanie srodka do stacyjki. przerabialem cos takiego w vectrze i poskutkowalo calkowitym zablokowaniem stacyjki, ale na szczescie robil to wlasciciel samochodu. wyjmij ja odrazu i zanies do punktu dorabiania kluczy w kupcu
bronek33
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 24 cze 2010, 19:33

Re: Wymiana stacyjki Vectra B

Post autor: bronek33 »

ale mam wymatowac całą stacyjke czy tylko wymatowac wkladke bo cala stacyjka to chyba nie jest takie proste
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Wymiana stacyjki Vectra B

Post autor: cichy117 »

Całą stacyjkę to musisz odwiercać śruby bo są bez łebków. Jak cofniesz kluczyk do samego końca to stacyjka odbija normalnie? Podejrzewam że są wydarte albo zapadki albo kluczyk i wyciągasz kluczyk wcześniej
bronek33
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 24 cze 2010, 19:33

Re: Wymiana stacyjki Vectra B

Post autor: bronek33 »

Właśnie nie odbija przekrecam do końca i wyjmuje kluczyk i zawsze odbija w tym momecie teraz właśnie cos sie dzieje i boje sie że moze gdzieś mi zrobić niemiła niespodzianke i może znacie kogos kto by w dałrade cos z tym zrobic teraz może jeszcze da sie uratować jak najmiej inwazyjnie
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Wymiana stacyjki Vectra B

Post autor: pudeleQ »

W weekend będę w Ostrołęce, tj. sobota/niedziela to mogę Ci pomóc wyjąć sam wkład z zapadkami, poszukam u siebie zapadek to może uda się łatwo zregenerować, odezwij się na priv i zostaw jaki kontakt.
amal
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2015, 5:53

Re: Wymiana stacyjki Vectra B

Post autor: amal »

Gdzie mogę odnowić aluminiowe felgi
ODPOWIEDZ