Co zrobić z popiołem z pieca?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
zestacji
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:37

Co zrobić z popiołem z pieca?

Post autor: zestacji »

Witam, mieszkam aktualnie na stacji, jak większość mieszkańców tego osiedla ogrzewam dom węglem, jednak pozostaje po nim spora ilość popiołu. Mam pytanie, co robicie z popiołem mieszkając w mieście. Rozumiem, że na wsi ludzie nie mają tego problemu, wysypują po prostu popiół do ogródka, ale co z nim zrobić w mieście. Kosz na śmieci czasami robi się za mały aby pomieścić partię popiołu oraz śmieci.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: popiół

Post autor: balboa »

Może dogadać się z jakimś rolnikiem z Rzekunia.
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Co zrobić z popiołem z pieca?

Post autor: agacomplete »

ja bym nie chciał zjeść warzywka z takiego ogródka zawożonego popiopłem z węgla kamiennego . można sypać z drzewa popiół albo z węgla brunatnego ale też bez przesady.popiółz wegla kamiennego jedynia do utwrdzenia jakieś drogi gruntowej sie nadaje albo na chałde swoją droga ciekawe co bedzie w przyszłym sezonie grzewczym jak zacznie obąwiązywać nowe prawo śmieciowe.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Co zrobić z popiołem z pieca?

Post autor: robertdeniro »

zestacji pisze:na wsi ludzie nie mają tego problemu, wysypują po prostu popiół do ogródka
To raczej złe rozwiązanie. Popiół z węgla kamiennego nie nadaje się do wyrzucenia na pole, czy do ogródka. Ja dogadałam się z sąsiadami, którzy mają ogrzewanie gazowe, a dzięki temu więcej miejsca w koszu na śmieci.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Co zrobić z popiołem z pieca?

Post autor: marbac »

zestacji pisze:Kosz na śmieci czasami robi się za mały aby pomieścić partię popiołu oraz śmieci.
Rozwiązanie jest proste, zamówić większy kosz.
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Co zrobić z popiołem z pieca?

Post autor: agacomplete »

robertdeniro pisze:
zestacji pisze:na wsi ludzie nie mają tego problemu, wysypują po prostu popiół do ogródka
To raczej złe rozwiązanie. Popiół z węgla kamiennego nie nadaje się do wyrzucenia na pole, czy do ogródka. Ja dogadałam się z sąsiadami, którzy mają ogrzewanie gazowe, a dzięki temu więcej miejsca w koszu na śmieci.
:devil:
A w zamian pewnie utylizujesz ich odpady w swoim piecu..nie myle się?
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Co zrobić z popiołem z pieca?

Post autor: robertdeniro »

agacomplete pisze:
robertdeniro pisze:
zestacji pisze:na wsi ludzie nie mają tego problemu, wysypują po prostu popiół do ogródka
To raczej złe rozwiązanie. Popiół z węgla kamiennego nie nadaje się do wyrzucenia na pole, czy do ogródka. Ja dogadałam się z sąsiadami, którzy mają ogrzewanie gazowe, a dzięki temu więcej miejsca w koszu na śmieci.
:devil:
A w zamian pewnie utylizujesz ich odpady w swoim piecu..nie myle się?
Dziwię się Twoim, nieuzasadnionym atakiem na mnie :devil: Niby co sugerujesz? Że palę w piecu plastik, opony itp.? Akurat jesteś w błędzie. Szkoda byłoby mi nie tylko zdrowia, ale również pieca i komina. A poza tym, to niby po co robić takie rzeczy? Skoro tego typu (posegregowane) odpady odbierane są przez firmę śmieciową?
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Co zrobić z popiołem z pieca?

Post autor: skutekk »

zestacji pisze:Rozumiem, że na wsi ludzie nie mają tego problemu, wysypują po prostu popiół do ogródka,
nie wierze ze mozna miec tyle w glowie zeby takie cos wymyslic
zestacji
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:37

Re: Co zrobić z popiołem z pieca?

Post autor: zestacji »

w swoim piecu jeszcze nigdy nie spaliłem żadnego plastyku ani gumy, szkoda pieca i komina. staram się jakoś wszystko upychać, ale przy obecnej konsumpcji ilość śmieci jest zatrważająca (całe mnóstwo niepotrzebnych opakowań ląduje w koszu) ale staram się jakoś to upychać do kosza. Kosz mały, domowy budżet ograniczony,a śmieci dużo. Może warto byłoby postawić pojemniki do segregacji śmieci, z przyjemnością pozbędę się wszystkich plastyków z mojego kosza.
slawek1
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:05

Re: Co zrobić z popiołem z pieca?

Post autor: slawek1 »

zestacji pisze:w swoim piecu jeszcze nigdy nie spaliłem żadnego plastyku ani gumy, szkoda pieca i komina. staram się jakoś wszystko upychać, ale przy obecnej konsumpcji ilość śmieci jest zatrważająca (całe mnóstwo niepotrzebnych opakowań ląduje w koszu) ale staram się jakoś to upychać do kosza. Kosz mały, domowy budżet ograniczony,a śmieci dużo. Może warto byłoby postawić pojemniki do segregacji śmieci, z przyjemnością pozbędę się wszystkich plastyków z mojego kosza.
Problem jest do rozwiązania. Segregacja śmieci jest nieodpłatna (przynajmniej w MPK), wystarczy iść i zgłosić, a worki dostaniesz za darmo. Pozbędziesz się nie tylko plastiku, ale i szkła. A popiół do kosza :jupi:
ODPOWIEDZ