Ortodonta

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Ortodonta

Post autor: oleandra »

Witam. Zakładam nowy wątek ponieważ na forum w temacie ortodoncji są stare wypowiedzi.
Jaki ortodonta jest godny polecenia. Chcę założyć aparat kosmetyczny stały na dwa łuki.
Biorę pod uwagę Panią Suską-Szałkowską, bo chyba tylko Ona zajmuje sie u nas ortodoncją.
Co nieco słyszałam o Dr Cwalina z Łomży
Proszę o świerze wypowiedzi i Wasze rady.
Wiem, że są świetni specjaliści w Białym czy Wawie, ale wolę na miejscu ze względu na brak czasu.
Z góry dzięki z aodpowiedzi. Pozdrawiam
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: ORTODONTA/APARAT KOSMETYCZNY

Post autor: samanta »

może nie na miejscu, ale tylko 40 km stąd, polecam dr Modzelewską, która przyjeżdża do Ostrowi Maz raz w tygodniu. Zakładała mi aparat kilka lat temu, miała ceny niższe niż tutaj, więc opłaciło się nawet jechać raz w miesiącu. Po zdjęciu zęby pozostały na swoim miejscu, nie przesuwają się.
Pytaj ludzi, którzy mają aparaty zdjęte kilka lat temu, oni już widzą jakie są efekty pracy danego lekarza. O pani dr z oki słyszałam sporo niepochlebnych opinii (od osób mi bliskich, a nie jakieś tam 'na mieście')
bronek33
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 24 cze 2010, 19:33

Re: ORTODONTA/APARAT KOSMETYCZNY

Post autor: bronek33 »

Witam no a ja mam inne zdanie co do Pani Agnieszki juz 1.5roku jestem tam z corka mila atmosfera no nie mozna sie czegos tam czepnac efekty sa i to pozytywne no nie zdjela jeszcze aparatu wiec nie moge sie wypowiedziec na ten temat ale nie ma jakis akutkow ubocznych jak narazie poza tym ze wreszcie zeby doprowadzone sa do dobrego wygladu a nie jest juz mlada dziewczynka tylka ma 18lat wiec i ma swoje zdanie i nigdy nie narzekala wrecz przeciwnie a w sumie poco dodatkowe koszty przejazdu powiem tak jak dla mie pelen profesjonalizm i nie jestem jakims tam znajomym.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: ORTODONTA/APARAT KOSMETYCZNY

Post autor: Qrzysio »

Cwalina to głównie Białystok, kilka pierwszych wizyt musisz mieć w Białystoku, a chętnych na zapisy do Łomży jest bardzo, ale oczywiście da się zapisać i nie ma z tym jakichś większych problemów. Trzeba tylko zrobić to odpowiednio wcześniej.

Cena za wizytę u Cwaliny aktualnie wynosi 150 zł, więc dużo. Naprawy bieżące jak np. przyklejenie zamka jest darmowe. Płacisz tylko za wizyty umówione wcześniej. Łuk ostatnio kosztował 1500 zł, więc dwa łuki to 3 tys. zł.

Specjalista jest naprawdę dobry, ludzie walą do niego drzwiami i oknami.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: ORTODONTA/APARAT KOSMETYCZNY

Post autor: robertdeniro »

Qrzysio pisze: Cena za wizytę u Cwaliny aktualnie wynosi 150 zł, więc dużo. Naprawy bieżące jak np. przyklejenie zamka jest darmowe. Płacisz tylko za wizyty umówione wcześniej. Łuk ostatnio kosztował 1500 zł, więc dwa łuki to 3 tys. zł.
No to ceny są takie same jak w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie. Powiem szczerze: wolę Warszawę, niż Białystok, droga ta sama, a specjaliści bardzo dobrzy. Efekty rewelacyjne. Moje dziecko właśnie w Warszawie było leczone, polecam.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ortodonta

Post autor: Qrzysio »

Jeżeli chodzi o dojazd, to do Białegostoku jest nieporównywalnie lepszy. Droga z Łomży do Białegostoku jest bardzo dobra, nie ma dużego ruchu, jedzie się szybko i płynnie, nawet remontowany odcinek od Jeżewa nie jest problemem.
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Ortodonta

Post autor: oleandra »

Czyli jednak Białystok :?
Myślałam,że więcej osób wypowie się na temat dr Suskiej-Szałkowskiej.
Wiem, że są świetni specjaliści w większych miastach, ale ogromną wygodą byłoby prostowanko tu, na miejscu.
Oczywiście znajdę czas, aby pojeździć do Białego, pocieszający jest fakt, że później już spotkania w łomży.
Czy ktoś z Was ma/miał aparat kosmetyczny? Wiem że w Oce jeden łuk kosztuje 2500zł, metalowy natomiast 1500. Jakie ceny są u dr Cwaliny?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ortodonta

Post autor: Qrzysio »

Chodzi ci ten aparat porcelanowy czy coś w tym stylu? Podobno wytrzymałość jego słabsza, leczy się nim dłużej, ale za to lepiej wygląda na buzi. Ogólnie to bardzo droga sprawa, u Cwaliny nie pamiętam ceny ale dwa łuki, jak ostatnio ktoś mi wspominał, to około 5-6 tys. zł.
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Ortodonta

Post autor: oleandra »

Tak, mam na mysli aparat porcelanowy lub kryształowy. Co nieco słyszałam,że te kosmetyczne aparaty dają słabsze efekty, ale nie wiem czy to fakt.
Podobno mozna łączyć te rodzaje aparatów czyli np na przednie 6 ząbków przeźroczysty, reszta metalowa, ale nie wiem jak to wygląda cenowo.
U nas tak jak już pisałam cena kosmetycznego to 2,500/łuk
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ortodonta

Post autor: Qrzysio »

Niemal każdy nosi zwykły. Na te droższe podobnie niektórzy mają uczulenie. Nie widzę powodu, żeby płacić więcej, nosić dłużej i bardziej uważać. Przy jedzeniu naprawdę się sporo zmienia.

Chyba, że lekarz powie, że koniecznie ten porcelanowy. Ale takie przypadki są nieliczne.
gość1234
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2012, 0:32

Re: Ortodonta

Post autor: gość1234 »

Nie mogę zgodzić z tym, że aparaty kryształowe są bardziej narażone na uszkodzenia, czy też znacząco wydłużają czas leczenia, ponieważ sama taki kiedyś nosiłam i muszę powiedzieć, że chociaż go nie oszczędzałam, to ani razu nie miałam "awarii" w postaci odklejonego zamka, itp. Trzeba tylko uważać na to, co się je, bo ligaturki mogą się zabarwiać :D Jeśli chodzi o czas leczenia, to zależy on tylko od wady, moja ortodontka przewidywała mi ok. 2 lat, niezależnie od tego, czy na metalowym, czy też na kryształowym aparacie.

A jeśli już chodzi o ortodontów w Ostrołęce, to mogę się wypowiadać jako osoba, która swój pierwszy, ruchomy aparat założyła kilkanaście lat temu, a stały- nie tak dawno. Chodziłam najpierw do pani, która przyjmowała na 11 listopada, a później do p. Brzozowskiej. Pacjent powinien być informowany o tym, co dzieje się po zdjęciu aparatu i być regularnie sprawdzany, czy wada zgryzu nie wraca. U mnie moje zęby wyglądały dla nich "normalnie", a wada wraz z czasem powoli wracała. Dlatego radzę szukać dobrego ortodonty poza Ostrołęką... pani Suska ma zarówno dużo zwolenników, jak i przeciwników, mi chciała założyć pierścienie i spiłować zęby oraz nie usuwać 8., dlatego podziękowałam...
izabela
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2012, 8:34

Re: Ortodonta

Post autor: izabela »

Nie polecam nikogo z Ostrołęki wskutek złego doświadczenia, natomiast polecam lekarzy w Białymstoku, np dr Szarmach, ewentualnie - bliżej - dr Beatę Krzyżanowską z Ostrowi Maz. jest bardzo kompetentna (liczne certyfikaty polskie i zagraniczne), a przede wszystkim prowadzi pacjenta na tyle długo, żeby dać gwarancję całkowitego wyleczenia,ceny jak wszędzie.
DDD
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2010, 12:27

Re: Ortodonta

Post autor: DDD »

Dr.Suska nie ma specjalizacji z ortodoncji.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Ortodonta

Post autor: balboa »

Mam pytanie do robertdenio i może nietylko.
W Szpitalu Dzieciątka Jezus na Nowogrodzkiej ten zakład ortodoncji przyjmuje dorosłych ? Wiadomo, że leczenia pow. 18 rż NFZ nie refunduje. Jeśli tak to ile tam się czeka na wizytę i kto konkretnie tam urzęduje z lekarzy ?
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Ortodonta

Post autor: robertdeniro »

Tak dorośli też są tam leczeni. Dorosły czeka w kolejce około rok (niestety termin dość odległy). Ale powiem, że warto poczekać, bo efekty są rewelacyjne. Prawda jest taka, że nieprawidłowe leczenie ortodontyczne może pogłębić wadę, może doprowadzić też do innej wady.
Moje dziecko korzystało z tej placówki przez kilka lat. Leczenie jest zakończone, a efekt jest olśniewający.
W tym szpitalu są naprawdę bardzo dobrzy specjaliści (jest to szpital Akademii Medycznej w Warszawie).
W grudniu 2010r. płaciliśmy za jeden łuk 120 zł, a teraz nie wiem ile to kosztuje.
kw261199
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2012, 19:18

Re: Ortodonta

Post autor: kw261199 »

Mam prośbę.Zaczęłam leczenie u P.Szumowskiej ul.Gorbatowa( mam założony górny łuk )czy jest ktoś kto leczył się u tej Pani i może podzielić się wrażeniami. :D
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Ortodonta

Post autor: balboa »

Dzięki wielkie robertdeniro.
Samo to, że aby zacząć nierefundowane leczenie trzeba czekać około roku już może nieźle swiadczyć o poziomie leczenia. Ale wydaje mi się też, że tam mogłoby pracować ze dwóch dobrych specjalistów więcej.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Ortodonta

Post autor: balboa »

robertdeniro a czy mógłbym się tutaj lub na pw dowiedzieć kiedy Twoje dziecko zaczynało leczenie.
Bo wyglada na to, że coś się tam zmieniło. Panie rejestratorki mówią tam że przyjęcia na konsultacje są codziennie i bez zapisów. Wygląda jakby poszli tam na ilość.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Ortodonta

Post autor: robertdeniro »

Na konsultacje to przyjmują codziennie, ale to dopiero po konsultacjach rejestrują.
Po zarejestrowaniu na tę właściwą wizytę (ta wizyta rozpoczyna leczenie) dziecko czeka około 3 lata (jeśli ma korzystać z refundacji NFZ), zaś dorosły czeka około roku (bo pokrywa 100% leczenia sam).
Awatar użytkownika
aj_em22
starszy szeregowy
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2006, 11:18

Re: Ortodonta

Post autor: aj_em22 »

ja ze swoimi zebami jezdze do Olsztyna (ale juz ostatnia wizyta i koniec kagańca) do Pani Mari Iwanowskiej. wszystkie namiary sa w necie. osobiscie jestem b.zadowolona z leczenia bo taki zgryz jak mialam a mam to dzien a noc.
miriam18
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 mar 2012, 7:46

Re: Ortodonta

Post autor: miriam18 »

Nie polecam ortodonty z Centrum Medycznego na 11 Listopada.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Ortodonta

Post autor: balboa »

kw261199 pisze: Mam prośbę.Zaczęłam leczenie u P.Szumowskiej ul.Gorbatowa
Pani doktor może trochę potrafi (lub potrafiła) leczyć dzieci, dorosłych raczej nie.
ODPOWIEDZ