kredyt mieszkaniowy

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
stefan1
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2013, 17:19

kredyt mieszkaniowy

Post autor: stefan1 »

W jakim banku korzystny kredyt mieszkaniowy ,proszę o porade.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: kredyt mieszkaniowy

Post autor: Infom »

Credit Agricole i Alior Bank mają najlepsze oferty, porównaj w tych dwóch bankach.
W sumie co do wysokości raty i spłaty kapitału będą porównywalne sumy.
Bardziej rozchodzi się o koszta początkowe, które musisz wliczyć do uruchomienia kredytu.eś
Jak jesteś zainteresowany bardziej napisz na prv pomogę Ci.
kolejak
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2010, 19:44

Re: kredyt mieszkaniowy

Post autor: kolejak »

Sorry inform, ale znasz się tyle co nic.
Stefanie, chcesz znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny powinieneś pochodzić po bankach zrobić symulację takiego kredytu (to nic nie kosztuje) i zapoznać się z ofertą każdego z banków(tu oferta zmienia się z tygodnia na tydzień - w każdym banku bez reguły).
Pamiętaj sam kredyt to nie wszystko - liczą się również koszty obsługi konta, ewentualne ubezpieczenie na nieruchomość, na życie.
W żadnym wypadku nie korzystaj z pośredników, co prawda mają i znają oferty z różnych banków - ale i tak "pomogą" w wyborze "najlepszej" dla nich - czytaj najwyższej prowizji którą dostaną za pośrednictwo od danego banku.
Chcesz mieć tanio - to włóż w to trochę wysiłku i poświęć trochę czasu - poszukaj sam.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: kredyt mieszkaniowy

Post autor: kris4724 »

według mnie najważniejsza jest przy kredycie długoterminowym marża banku - bo ona będzie "towarzyszyła" przez cały okres spłat, istotne są również prowizja, ubezpieczenie, ubezpieczenie pomostowe (najlepiej jeśli tego nie ma), to - czy można bez dodatkowych opłat spłacić część lub cały kredyt. Najmniej ważna jest wysokość raty. Lepsze są chyba raty malejące - spłacasz od początku więcej kapitału. Dobrze jest mieć wkład własny - jest wtedy szansa na brak ubezpieczeń i innych dodatkowych opłat. Widzę że w O-ce pojawił się pośrednik Open Finance. Według mnie można tak pójść posłuchać co mają do powiedzenia ale nigdy nie brać kredytów za ich pośrednictwem. Pamiętaj - porada jest niby bezpłatna, ale pośrednik nie pracuje charytatywnie - jak weźmiesz kredyt za ich pośrednictwem dostaje on prowizję od danego banku od wysokości kredytu - im większy kredyt tym większa prowizja dla niego (prowizja jest wliczona przez bank jako koszty do twojego kredytu).
stefan1
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2013, 17:19

Re: kredyt mieszkaniowy

Post autor: stefan1 »

Dzięki za pomoc, Wasze wzkazówki na pewno będą pomocne. Byłem w kilku bankach i mam kilka warianntów ale wybór jest trudny ponieważ nie wiem gdzie są haczyki bankierów. Zawsze zwracałem uwagę na wysokość raty, w koszt raty wliczane były prowizje ubezpieczenia itp
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: kredyt mieszkaniowy

Post autor: Infom »

jak możesz napisz na chwile obecną gdzie jest najlepsza oferta?
jagus1402
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 25 mar 2011, 14:45

Re: kredyt mieszkaniowy

Post autor: jagus1402 »

Dwa lata temu też załatwiałam kredyt mieszkaniowy.Obeszłam wszystkie banki w O-ce i prawie wszędzie było tak samo.Jak marża niska to inne opłaty wysokie.Aż przez przypadek dowiedziałam się o kredycie mieszkaniowym w Banku Spółdzielczym takim na wsi nie w O-ce.I rzeczywiście kredyt na bardzo korzystnych warunkach i przyznany w ekspresowym tempie.Jedyne wymogi to 20% wkładu własnego i dwóch poręczycieli.Raty malejące i tylko na 12 lat.Najwyższa rata przy kwocie 90 tys. 1100 zł a ostatnia tylko 340 zł.I gwarancja że przez te 12 lat oprocentowanie się nie zmieni.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: kredyt mieszkaniowy

Post autor: malykazio »

jagus1402 pisze:I gwarancja że przez te 12 lat oprocentowanie się nie zmieni.
Nie zawsze jest to na plus. Jest fajne, jeśli w okresie kredytowania stopy procentowe będą wzrastać, jeśli będą opadać to już takie korzystne być nie musi. Pierwsza lepsza stawka WIBOR, w którą zerknąłem w ciągu ostatnich dwóch lat spadła o 0,5% (choć oczywiście wcześniej rosła)
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: kredyt mieszkaniowy

Post autor: Piotrek00 »

To prawda, jakby ktoś pół roku temu wziął taki kredyt, to pewnie teraz plułby sobie w brodę. Ale na razie na jakieś dalsze konkretniejsze obniżki stóp procentowych nie ma co liczyć.
ODPOWIEDZ