Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: shelly »

Mam dwie sprawy, więc postanowiłam załatwić obie w jednym wątku....

1. Kto wie gdzie kupię olej kokosowy do włosów ?

2. Czy u nas w mieście ktoś robi plisy okienne ? Wiem, że mają w Mrówce w Tobolicach, ale tylko dwa kolory mieli i jakieś standardowe rozmiary. Może ktoś u nas już to robi na wymiar ?
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy ;)

Post autor: shelly »

elfik pisze:Ooo shelly włosomaniaczka Jak ja. Naturalna pielęgnacja jest świetna
włosomaniaczka raczej nie jestem, wręcz przeciwnie... cokolwiek aby mniej roboty ;) , ale przy okazji zapuszczania postanowiłam w końcu trochę zadbac o dwoje włosy, ostatnio tyle się naczytałam o tych olejach i postanowiłam spróbować, raczej ne jednym rodzaju oleju poprzestanę, a wszędzie piszą najwięcej o kokosowym... napisz coś więcej o tych swoich zabiegach, kiedy używasz tych olejków ? na zmianę czy masz jakiś system ?

dzięki Ramzesek, na allegro już widziałam, liczyłam, że kupię na miejscu...
alex
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2012, 20:47

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy ;)

Post autor: alex »

Olej kokosowy kupowałam w sklepie zielarskim na Gorbatowa obok CCC z tym że ja go stosuję jako produkt spożywczy.
Plisy natomiast można zamówić w Handlowcu w takim sklepie z wyposażeniem wnętrz na dole od strony " ryneczka " nie pamiętam jak tam z kolorami jest ale zamówienie na wymiar będzie droższe niż tamte gotowce. Jakby co to pytaj dalej.Odpowiem.
esperoy
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 14 sty 2012, 19:29

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: esperoy »

Olej kokosowy w każdej postaci kupisz w sklepie planetazdrowie.pl
Polecam ten sklep osobiście.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: shelly »

Dzięki za wszystkie rady, zgłębię trochę temat i napewno coś wybiorę. Tych olejków jest tyle, że nie wiem który wybrać, a nie chce kupować wszystkich. Ale jakoś to będzie... napiszę jak już coś ruszy ;)
orzeł
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 28 mar 2012, 14:48

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: orzeł »

Olej kokosowy na pewno dostaniesz w sklepie Zielarski na Gorbatowa w bloku przy salonie PLAY.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: Qrpiana »

dziś dostałam coś takiego:
Obrazek

jak przetestuję to napiszę o skutkach/efektach :)
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: shelly »

a gdzie to dostałaś ?
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: elfik »

Olejki stosuję na noc zazwyczaj, bo wtedy mam czas ( jeśli już coś robię w dzień to maskę z żelatyny lub żółtka z oliwą). Stosuję od połowy długości, bo od nasady i tak mi się przetłuszczają. Jeżeli chodzi o szybszy porost - nie zauważyłam. Jeżeli chodzi o wygląd włosów - jak najbardziej.
Na porost wolę odżywkę wax wmasowaną w skalp i naftę kosmetyczną (z biopierwiastkami lub z olejem rycynowym).

To nie jest aż tak pracochłonne, idzie się przyzwyczaić :) Czy wysmaruję kłaki wieczorem olejem czy nie, to i tak rano muszę je myć :)

ps. ja zaczęłam taką pielęgnację po keratynowym prostowaniu, gdyż wtedy nie można stosować większości produktów sklepowych (z silikonami) i trzeba było się ratować czymś innym.

Qrpiana - u nas w Oce są produkty tej firmy? Kiedyś szukałam, ale nie było... A słyszałam, że są bardzo dobre.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: Qrpiana »

gdzie dostałam - allegro.pl
Często tam zamawiam. Dla mnie to najlepszy sposób na zakupy.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: shelly »

Qrpiana pisze:gdzie dostałam - allegro.pl
Często tam zamawiam. Dla mnie to najlepszy sposób na zakupy.
aaaaa, a ja myslałam, że u nas w mieście

elfik, a te odżywki wax to mają w Rossmanie czy innej drogerii (czytałam jeszcze o jakiejś Glorii i Biowax, ale chyba cieżko to dostać). Te olejki to chyba narazie odpuszcze, poczekam na dłuższe włosy, za to jakieś maski zakupię ;)
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: Qrpiana »

BioWax na pewno dostaniesz w aptece na Głowackiego (obok Warowni i sklepu z zabawkami). Wcześniej właśnie tam je kupowałam.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: głęboka otchłań »

No proszę jak się wątek rozrósł :) Same "specjalistki od włosów".
gg 33063013
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: elfik »

głęboka otchłań pisze:No proszę jak się wątek rozrósł :) Same "specjalistki od włosów".
kochana, po mojej domowej dekoloryzacji (z czerni na jasny blond) musiałam się ratować i wypróbowałam większość zabiegów polecanych w Internecie (i przy okazji obcięłam połowę włosów, bo i tak by się wykruszyły) ;) Laminowanie żelatyną, olejowanie, keratynowe prostowanie, multum maseczek i odzywek jajecznych, aptecznych i drogeryjnych ;) Musiałam jakoś uratować to siano po domowym eksperymencie, nie do końca udanym :D
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: głęboka otchłań »

Elfiku Drogi - ty dobrze wiesz.. że ja.. to "mam wygodną fryzurę" a niedługo wogóle będę bez.. :(
gg 33063013
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: shelly »

elfik pisze: po mojej domowej dekoloryzacji (z czerni na jasny blond)
o matko, też miałaś pomysły... ja robiłam też dekoloryzację z czarnych na jasne, ale u fryzjera i nic mi się nie stało, potem po jakimś czasie robiłam znów i też było ok

Co do Glorii to czytałam, że w Auchanie można kupić, ale ja w tym sklepie nie bywam, więc dam sobie z tym spokój.

głeboka otchłań, ja o czymś takim jak olejowanie dowiedziałam się ze dwa tygodnie temu i w szoku byłam jak zobaczyłam co ludzie na włosy kładą ;)

za resztę rad dziękuję, po niedzieli będę działać
nusiaczek
starszy kapral
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2009, 19:31

Re: Olej kokosowy kosmetyczny i plisy

Post autor: nusiaczek »

Też vatiki poszukuję, bo staję się zapaloną włosomaniaczką. :):) skarbnicą wiedxy na ten temat jest forum wizaż.pl, sama wiele stamtąd się dowiedziałam jak i z innych blogów, nawet na swoim trochę o tym piszę :) Co do tematu włosowego, to polecam olejki alterry do masażu na włosy albo baby dream olejek dla kobiet w ciąży na rozstępy, sama go teraz na włosy używam. A szampony najlepsze alterra, są zdrowe dla włosów. Seria z granatem jest cudowna. I do zmywania olejii szampon baby dream albo facelle do higieny intymnej :D Przepraszam za off top :D Ale może komuś coś doradzę.
ODPOWIEDZ