gaśnica

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
hooLigans
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2009, 20:33

gaśnica

Post autor: hooLigans »

gdzie w oce mozna podbic waznosc gasnicy samochodowej???ile to kosztuje???pozdro
Awatar użytkownika
Krzychu
starszy kapral
Posty: 163
Rejestracja: 20 maja 2005, 12:27
Lokalizacja: Wawa

Re: gaśnica

Post autor: Krzychu »

Podbić to chyba można w straży pożarnej koło dużego ryneczku, a ile kosztuje to nie wiem :?:
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Re: gaśnica

Post autor: Fad.Er »

Przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym określają, że gaśnica powinna być:

utrzymana w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie;
umieszczona w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia (nie dotyczy to motocykla). I to wszystko.
Gdyby okazało się, że podczas kontroli drogowej policjant zażyczy sobie okazania dokumentu legalizacji gaśnicy, to proszę powiedzieć, że ma ona być sprawna. Jeżeli nie wierzy, niech sprawdzi i zapłaci za jej ponowne napełnienie.
Dodam, że również przepisy przeciwpożarowe nie zobowiązują właścicieli samochodów do okresowej konserwacji gaśnic. Dlatego termin jej ważności też nie powinien być przedmiotem kontroli drogowej. W razie stwierdzenia przekroczenia tego terminu organ kontrolny nie może z tego powodu zatrzymać dowodu rejestracyjnego ani ukarać kierującego mandatem. Natomiast może go pouczyć o potrzebie konserwacji i sprawdzenia gaśnicy, aby w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba jej użycia, zadziałała ona sprawnie i skutecznie.

Jedynym wyjątkiem są pojazdy przewożące materiały niebezpieczne - gaśnice samochodowe powinny być poddawane przeglądowi według wskazań producenta, ale nie rzadziej niż raz do roku.
hooLigans
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2009, 20:33

Re: gaśnica

Post autor: hooLigans »

czyli jak gasnica nie podbijana od czasu produkcji to nic mi zrobic nie moga??a podbija taka gasnice woogle??
arecki998
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2007, 21:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: gaśnica

Post autor: arecki998 »

W straży nie można, masz 2 sklepy z gaśnicami jeden jest obok kościoła zbawiciela świata zaraz za tym dużym blokiem co jest naprzeciwko ulicy nie pamietam, a drugi jest przy ulicy KEN,. tam możesz uzyskać legalizacje gaśnicy.
:)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: gaśnica

Post autor: Qrzysio »

Słyszałem, że cenowo jest to mało opłacalne, bo nowa gaśnica nie jest droga, a kupując nową nie trzeba jej podbijać przez dwa lata. Kwestia przeliczenia, jeżeli zna ktoś cenę podbicia niech poda.
Awatar użytkownika
BikeRider
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 30 kwie 2006, 23:47
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: gaśnica

Post autor: BikeRider »

Gaśnice wiem, że kiedyś mieli na ul. Sierkowskiego (osiedle za minimalem, róg Goworowskiej z Pomianem). Podbicie to 15zł kosztowalo z tego co pamietam...
Serwis Komputerowy
SAT-Serwis
Kontakt: 880 271 048
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: gaśnica

Post autor: gutek »

Qrzysio pisze:Słyszałem, że cenowo jest to mało opłacalne, bo nowa gaśnica nie jest droga, a kupując nową nie trzeba jej podbijać przez dwa lata. Kwestia przeliczenia, jeżeli zna ktoś cenę podbicia niech poda.
Qrzysiu- w pierwszym linku masz nr tel. zawsze możesz zadzwonić i zapytać.
ODPOWIEDZ