Newsy o wypadkach

Zmiany, propozycje, problemy
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Newsy o wypadkach

Post autor: pudeleQ »

Mam taką prośbę do Ciebie Krzysiu, a właściwie taki mały apel, aby zablokować możliwość komentowania newsów o wypadkach, a szczególnie tych w których są jakieś ofiary śmiertelne, bo to na prawdę nie na miejscu, jak wejdzie Ci jeden z drugim i pisze jakieś głupoty. Na pewno nikt z rodziny nie jest tym faktem uradowany.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Newsy o wypadkach

Post autor: Infom »

zgadzam się z tym w 100% co jak co ale cofnąć czasu wypadku nie da rady i zbędne jest komentowanie osoby poszkodowanej!
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Newsy o wypadkach

Post autor: pudeleQ »

Chodzi mi o szacunek dla tej osoby i dla jej rodziny, bo na prawdę dużo komentarzy jest nie na miejscu.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Newsy o wypadkach

Post autor: Qrzysio »

Mam nieco inne zdanie.

Faktycznie niektóre komentarze rażą i staramy się je możliwie szybko usuwać.

Inna sprawa to to, że niestety ciężko nam rozmawiać o śmierci i przyzwyczailiśmy się mówić o zmarłych wyłącznie dobrze, bo zdaniem większości negowanie czyjegoś zachowania, nawet po jego śmierci jest nie na miejscu. Moim zdaniem warto rozmawiać, dyskutować, oczywiście w ramach pewnego poziomu, który niestety nasi użytkownicy często naginają.
Potrzebna i przydatna, moim zdaniem, jest dyskusja o przyczynach i skutkach wypadków, choćby w tak kontrowersyjnych przypadkach jak ten z ubiegłego roku, gdy młody kierowca wyprzedzał kolumnę aut we mgle.

Jak wspomniałem na wstępie, staramy się usuwać rażące treści, proszę jednak o tolerowanie swobody czyjejś wypowiedzi, nawet gdy jest krytyczna.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Newsy o wypadkach

Post autor: robertdeniro »

Nie zgadzam się z opinią administratora. Tu nie chodzi tylko o rażące komentarze. Tu chodzi o coś więcej. Tu chodzi o uczucia oraz ogromne emocje, które towarzyszą takiemu wypadkowi. Najbliższa rodzina bardzo przeżywa taką tragedię i zwyczajnie nikt nie chce w tak trudnej sytuacji rozgłosu.

A jeśli chodzi o kierowców, którzy jeżdżą bez wyobraźni i łamią przepisy, to komentarze pod ich adresem nie zmienią zachowania takiego kierowcy. Komentarze nie nauczą również rozumu innych kierowców. Bo jeśli ktoś lekceważy przepisy, albo jeśli chamsko się zachowuje na drodze, to postępowania takiego człowieka nie zmieni ani żaden komentarz, ani żadne pouczanie.

Uważam, że samą informację o wypadku można zamieszczać, ale możliwość dodawania komentarzy powinna być zablokowana.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Newsy o wypadkach

Post autor: Qrzysio »

A ja ciągle mam nadzieję, że komentarze mają realny wpływ na zachowanie osób je czytających.
Niektóre są naprawdę ciekawe, opisują różne sytuacje na drodze i zachowania kierowców. Uważam, że jest to ciekawy temat, a zażarta dyskusja jest dowodem na to, że brakuje w naszym kraju debaty na ten temat.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Newsy o wypadkach

Post autor: steward »

Qrzysio :arrow: popieram, warto tylko te świeczki jeszcze kasować też bo komentarze są nieczytelne jak pół strony przewijam "świeczek" :crazy:
ODPOWIEDZ