handel danymi osobowymi?!?!

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
goga
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2006, 19:24

handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: goga »

Zamiast rozprawiać o sklepach z ubraniami i biedocie w ratuszu, zastanowiłabym się kto przytulił pieniążki od otwartego funduszu emerytalnego Nordea.

Otóż dziś odwiedził mnie rep(rezentant) z tej firmy i oferował zapisanie się. Tylko powiedzcie mi skąd do cholery rep wiedział, że nie jestem póki co zapisana do żadnego?? I jak to się stało że spod moich drzwi bezbłędnie skierował się do następnych, z również nie zapisaną osobą, która od ZUSu dostała list przed świętami. Powiecie że przypadek... Dodam, że rep sprytnie pominął drzwi sąsiadki, która takiego listu nie dostała...

Nie wydaje mi się, aby każdy ofe mógł wchodzić w posiadanie danych osobowych ot tak, tym bardziej, że po coś są te losowania.
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: amsterdam »

[color=#0040FF]Wiesz.. tak było jest i będzie niestety... :( jest wiele przykąłdów zbierania danych z cv i raczej watpliwe ich dysponowanie.. Przykłady... od kilku ładnych lat agencje Infor ..... ;) non stop przyjmuje do roznoszenia ulotek ;) mało tego Jeden z salonów komórkowych będacy kiedys na Kilińskiego P.us to samo wiele lat mam ogłoszenia w lokalnej gazecie o nabozre do pracy mimo iz ma pracowników i nie szuka nowych... wiec wg mnie cel jest jeden :)))) za jak to sie mówi "łebka" jest 150 zł płacone przez OFE...[/color]
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: Qrzysio »

Nie jestem co prawda pewien, ale wydaje mi się, że jest to legalne. ZUS sam udostępnia dane nowo zatrudnionych.
Poza tym lepiej się zapisać do funduszu, niż mieliby Cię losować, ale to już inny temat.
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: amsterdam »

Czy ja wiem czy to jest legalne?? Z tego co mi wydaje to na obrót danymi osobowymi potrzebna jest zgoda właściciela w/w danych :) a ja pamięta m żadnej zgody nie dawałam :) a tez kiedyś iałem dziwnym trafem wizyte osoby która przyszła konkretnie do mnie :faja: ale wiem że wtedy dane wyciekły z miejsca w który miałem staż ... Bo ta agentka mi powiedziała ze od nich ma info ;)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: kasia pelasia »

Ja też miałam kiedyś małą "przygodę" z jednym z funduszy emerytalnych,a mianowicie Norwich Union. Zapisałam się tam, a po jakimś czasie zrezygnowałam i zapisałam się do innego. Na początku były telefony i listy, żebym nie rezygnowała itp. Poprosiłam grzecznie podczas rozmowy telefonicznej, żebyu usunęli ze swoich baz moje dane osobowe. Kilka tygodni po tym ... odwiedził mnie tzw. agent. Mocno zdziwiona spytałam jak mnie odnalazł, a on szczerze odpowiedział, że ma moje dane z ich bazy danych. Powiedziałam mu delikatnie, żeby sobie poszedł, a do OFE wysłałam list z żądaniem usunięcia danych. Był kjeszcze jeden telefon, pani próbowała mnie przekonać do zmiany decyzji, ale tak mnie to rozzłościło, że zaczęłam straszyć ją sądem i prokuraturą i się rozłączyłam. Od tamtej pory na szczęście cisza.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: Qrzysio »

Powiem wam numer stulecia.

Na początku października przeniosłem sobie numer z ERY do PLAYa. Tydzień temu, dostałem kolejnego SMSa reklamowego z podpisem eraomnix.pl :shock:
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: amsterdam »

Qrzysiu :0 juz Ci mowie dlaczego :0 wg ustawy Ty przeniosłeś numer ale ten numer nie jest Twoją własnością ani Playa, to jest własność Ery a numer został uwolniony na zasadzie "wypożyczenia" ja miałem coś takiego , sprzedałem klientowi aktywacje z przeniesieniem numerów z Ery i po kilku dniach facet zażyczył sobie zamienić abonamenty miedzy numerami wiec mówię ok nie ma sprawy. Tylko trzeba wyłączyć numer i zmienić na tymczasowy a ten przenoszony sobie "wisi"... jakie było moje zaskoczenie gdy sie okazało przy ponownej próbie "uruchomienia" że... numeru nie ma :shock: :shock: .. wrócił do Ery... szok facet chciał mnie zabić :) ale sie udało żyje :) I wtedy dowiedziałem sie ze wg ustawy numery są własnością macierzystego operatora a nie naszą... :( :( :(
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: Qrzysio »

Możliwe że tak jest, ale skoro nie jestem ich klientem, nie powinienem otrzymywać ich reklam. Jeszcze skontaktuję się z ERĄ w tej sprawie, ciekawe co mi napiszą.
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: amsterdam »

odpiszą Ci zapewne ze to problem techniczny :)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
kachnaa
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2006, 10:07

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: kachnaa »

Polecam lekturę ustawy o ochronie danych osobowych.
goga
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2006, 19:24

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: goga »

Qrzysio pisze:Nie jestem co prawda pewien, ale wydaje mi się, że jest to legalne. ZUS sam udostępnia dane nowo zatrudnionych.
Poza tym lepiej się zapisać do funduszu, niż mieliby Cię losować, ale to już inny temat.
nie wydaje mi się...
po losowaniu jak najbardziej mają obowiązek udostępnić, ale nie przed.

a może by tak giodo nasłać...
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: malykazio »

ZUS nie ma prawa udostępniać danych osobowych i z tego co wiem nie robi tego. Tajemnicą poliszynela jest to, że osoby dzwoniące w sprawie zapisania do funduszu emerytalnego i potem podpisujące umowy widywane są w PUP'ie.
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: handel danymi osobowymi?!?!

Post autor: amsterdam »

malykazio pisze:ZUS nie ma prawa udostępniać danych osobowych i z tego co wiem nie robi tego. Tajemnicą poliszynela jest to, że osoby dzwoniące w sprawie zapisania do funduszu emerytalnego i potem podpisujące umowy widywane są w PUP'ie.
Tez mi sie tak wydaje bo jak poszedłem na staż za pośrednictwem pup- to miałem zaraz wizytę agenta ;)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
ODPOWIEDZ