Pierwszy raz na siłowni.

Piłka nożna, siatkówka, pływanie itp. Po prostu ostrołęcki sport
brudnyharry
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 07 gru 2011, 19:32

Pierwszy raz na siłowni.

Post autor: brudnyharry »

Witam. Czy jest tutaj jakaś obeznana osoba która opowie mi jakieś podstawy podczas pierwszej wizyty na siłowni. Co wziąć,co robić, itp. . Chciałbym zacząć troszeczkę poćwiczyć a trochę się wstydzę z powodu tego że wyglądam jak wyglądam. Pozdrawiam.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Pierwszy raz na siłowni.

Post autor: Bolek21 »

Każdy kiedyś zaczynał. Nie musisz wstydzić się swojego wyglądu. Wątpię, że ktoś będzie w ogóle zwracał na to uwagę.
Powiem jak to wyglądało na siłowni "u Sierścia".
Wziąłem strój do przebrania. Obuwie na zmianę, koszulkę i spodenki. Po wejściu zapytałem się o właściciela. Po rozmowie z nim zapłaciłem za siłownię, zapytałem o zasady, poszedłem się przebrać i wziąłem się za trening.
Na tej siłowni po wejściu i przebraniu się, trzeba było przywitać się z osobami, które już tam są. Była to typowa "piona". Później rozgrzewka i jazda.
Jeżeli ktoś ćwiczy na urządzeniu, na którym i Ty masz zamiar ćwiczyć, pytasz się ile mu jeszcze zostało. Jeżeli kończy to warto poczekać te dwie lub trzy minuty. Jeżeli też dopiero zaczyna to możesz się przyłączyć, chyba że to typowy kulturysta to polecam użyć zamiennego urządzenia. Męczące może być zmienianie obciążeń co seria. Ty bierzesz 30kg, a on 150. Bardziej zmachasz się zdejmowaniem i zakładaniem obciążeń, zwłaszcza że to Ty o to dbasz ponieważ to Ty się przyłączyłeś. Czasami warto jest jednak zrobić z kimś ćwiczenie, może Cię pokierować technicznie, lub pomóc w wypychaniu. Jeżeli czegoś nie wiesz to pytaj się śmiało osób przebywających tam, weryfikuj otrzymane wskazówki. Niektóre mogą być nie do końca przydatne.
Oczywiście przygotuj sobie jakiś plan treningowy, lub weź go z internetu. Na początek dobrym może okazać się trening typu "full body workout". Trening trzy lub cztery razy w tygodniu. Bez tego ani rusz. Nie rzucaj się także na mega ciężary. Lepiej ćwiczyć poprawnie technicznie samym gryfem, niż bujać się jak małpa na gałęzi z mega ciężarem. Dzięki temu mięśnie na pewno nie urosną, a dodatkowo możesz nabawić się kontuzji. Zaczynasz, więc masz prawo używać małych ciężarów. Poświęć kilka minut na obejrzenie prawidłowego wykonywania ćwiczeń na Youtube, technika jest najważniejsza. Ostatnia rada, idziesz tam ćwiczyć, a nie na pogawędki jak do cioci Jadzi. Ja zawsze gdy chodziłem to starałem się izolować od pozostałych. Robić swoje. Tylko wtedy trening był najbardziej efektywny.
Pozdrawiam.
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Pierwszy raz na siłowni.

Post autor: Tyson »

PIERWSZĄ wizytę potraktuj bardziej jako zapoznawczą (pod warunkiem, że nigdy wcześniej nie byłeś na siłowni). Rozejrzyj się do czego dana maszyna służy, jak czegoś nie wiesz podpytaj, na 99% uzyskasz odpowiedź, chyba że trafisz na buca - 1% :D Jak już będziesz ten pierwszy raz to wypadałoby też trochę poćwiczyć. Pamiętaj, żeby zaczynać spokojnie, na początku chodzi o "rozciągnięcie się". Jak tylko przesadzisz, to rano z łóżka nie wstaniesz - zakwasy, chociaż zakwasów nie unikniesz, ale lepiej mieć lekkie zakwasy niż być "sparaliżowanym" :) Jak będzie lekki zakwas to pamiętaj, żeby koniecznie iść na siłownię i trochę się poruszać, porozciągać ścięgna mięśnia itp. od razu samopoczucie się poprawi.
Jak już będziesz miał pierwsze treningi za sobą, urozmaicaj ćwiczenia, tj. wykonuj kilka różnych ćwiczeń np. na mięśnia brzucha. Brzuch jest specyficznym mięśniem i szybko przyzwyczaja się do monotonnych ćwiczeń. Tak jest z większością mięśni, jak nie ze wszystkimi.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Pierwszy raz na siłowni.

Post autor: Bolek21 »

Ogólnie zasad co do ćwiczeń jest od groma i jeszcze więcej. Warto zarejestrować się na forum kulturystycznym. Czytaj, zadawaj pytania. Im więcej wiedzy zdobędziesz na temat treningów, tym bardziej będą one efektywne. Mógłbyś zdać relację z Twojego pierwszego razu. ;) Jaką siłownię wybrałeś i jak było.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Pierwszy raz na siłowni.

Post autor: Infom »

najlepiej wybrać się z kimś doświadczonym w bojach z siłownią , ze względu na uniknięcie nie potrzebnych przyzwyczajeń co do wykonywania nie technicznie ćwiczeń.
Poszukaj w śród znajomych osób które ćwiczą, niech wprowadzą cię na salony siłowni :)
Jak jesteś śmiały, idź sam, ale pytaj, dopytuj, szukaj pomocy w śród osób przebywających na siłowni.
Ja osobiście polecam siłownie Tytan, pan Waldemar na pewno Ci pomorze w ułożeniu planu treningowego i pokazaniu jak ćwiczyć daną partię i przede wszystkim jak wykonywać dane ćwiczenie, bo technika jest ważniejsza od ciężaru który sobie będziesz dokładał.
A pierwszego dnia na siłowni nie stresuj się, bo każdy i tak ma *****... czy jesteś pierwszy czy setny raz :)
ODPOWIEDZ