Dobry mechanik

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
oponek
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2012, 21:20

Dobry mechanik

Post autor: oponek »

Witam szukam jakiegoś dobrego a i zarazem taniego mechanika . Do remontu silnika a mianowicie do naprawy tego i owego co powoduje ze silnik bierze olej. Najlepiej w ostrołęce lub okolicach. Peugeot 306 1.6
adamek
starszy szeregowy
Posty: 81
Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:59

Re: Dobry mechanik

Post autor: adamek »

Zastanów się czy warto naprawiać ten silnik. Sprawdź ceny używanych silników. Często się zdarza, że po remoncie jakiś czas nie będzie brał oleju a później znowu może być to samo. Na branie oleju nikt Ci nie da gwarancji. A jeżeli nie bierze dużo oleju to po prostu dolewaj, bo na remoncie możesz wyjść jak zabłocki na mydle...
oponek
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2012, 21:20

Re: Dobry mechanik

Post autor: oponek »

Widziałem 2 silniki od 400-600zl + jeszcze doliczyć wymianę. Z jakiś miesiąc temu wymieniałem olej i miałem miedzy max a mim bliżej max wczoraj sprawdzałem i ledwo co bagnet wskazywał poziom.. dolałem tyle co zostało w butelce,ledwo ponad min dziś sprawdziłem i tez spadło pod min.. Orientujesz się ile możne taka naprawa kosztować? w używanym tez nigdy nie wiadomo czy tez coś nie jest w nim rozwalone.
art210
kapral
Posty: 125
Rejestracja: 02 kwie 2011, 13:47

Re: Dobry mechanik

Post autor: art210 »

dymi na niebiesko podczas pracy ?
Kzj90
Michal93
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:23

Re: Dobry mechanik

Post autor: Michal93 »

Może uszczelnienia silnika puszczają olej. Sprawdź rano pod autem czy śladu oleju nie ma.
oponek
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2012, 21:20

Re: Dobry mechanik

Post autor: oponek »

Podczas odpalanie przez kilka sec kopci na niebiesko a później to już na gestu biało,ale biały dym to przy takich temp to raczej norma.. Dodam ze jak wczoraj zmieniałem filtr powietrza to odłączyłem przewód co idzie do pokrywy zaworów a w nim jakaś żółta ciecz..
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Dobry mechanik

Post autor: sylwor »

a zajrzyj do zbiornika wyrównawczego cieczy chłodzącej czy nie pojawiły się oczka oleju
oponek
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2012, 21:20

Re: Dobry mechanik

Post autor: oponek »

sylwor pisze:a zajrzyj do zbiornika wyrównawczego cieczy chłodzącej czy nie pojawiły się oczka oleju
wczoraj sprawdzałem to jeszcze nie było widać ale jeszcze upewnię się i jutro zobaczę bo dziś to nawet z lampka nic nie zobaczę bo ciemno;p
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Dobry mechanik

Post autor: skutekk »

kiedys w oplu wymieniali mi silnik u nurczyka na warszawskiej, silnik z robocizna wyniósl mnie prawie 1200zl do tego dali 2 tyg gwarancji, auto smigalo duzo lepiej i zywiej niz na wczesniejszym. Napisales o braniu oleju do poziomu mininum ale nie podales po ilu kilometrach taki poziom sie zrobil, ta żółta ciecz lub jak inni nazywaja majonez znajdziesz rowniez pod korkiem gdzie oleju dolewasz. Przy tych temperaturach i malych dystansach to normalne zjawisko, przerabialem to juz w kilku autach i to norma. Moze to byc rowniez najwzyczajeniej syf ktory sie zbiera w takich miejscach. Jak nie masz oleju w zbiorniczu wyrownawczym gdzie jest plyn chlodzacy do chlodnicy to uszczelka pod glowica powinna byc dobra, chyba ze pekla tak ze olej saczy sie po bloku silnika i skapuje pod auto (mialem taki przypadek, zrobilem jakies 80tys na czyms takim i jeszcze auto sprzedalem i smiga dalej). Aha pisales ze wymieniales olej... sam czy ktos to robil? Jak nie zostala wymieniona podkladka pod sruba po spuszczeniu oleju to zbadaj czy nie ma po nocy pod autem plam oleju, jak beda to masz diagnoze czemu olej znika, u mnie drogą kropelkową po 10tys ubylo prawie 0,5litra :wink:

A i "dobry a zarazem tani mechanik" to tylko w reklamie wystepuje :lol:
oponek
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2012, 21:20

Re: Dobry mechanik

Post autor: oponek »

Jest mała plamka oleju pod samochodem. To raczej wycieka spod uszczelki pod głowica jest tam mokro..
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Dobry mechanik

Post autor: marbac »

oponek pisze:szukam jakiegoś dobrego a i zarazem taniego mechanika . Do remontu silnika (...) Najlepiej w ostrołęce lub okolicach. Peugeot 306 1.6
Ja swoje Peugeoty naprawiam w serwisie Citroena w Grabowie. Ceny przyzwoite, do jakości póki co nie mam zastrzeżeń.
oueah
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 18 mar 2013, 17:02

Re: Dobry mechanik

Post autor: oueah »

Zapewne nieaktualne, ale mogę polecić pana Grzegorza, ul. akacjowa 2

naprawiałem u niego silnik w moim samochodzie i jestem bardzo zadowolony z usługi oraz ceny, polecam.

Serwis Citroena jest również godny polecenia, ale będzie o wiele drożej.
ODPOWIEDZ