Własna położna w nowym szpitalu

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
toska1225
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2010, 17:08

Własna położna w nowym szpitalu

Post autor: toska1225 »

Ostatnio słyszałam,że w nowym szpitalu nie można mieć swojej położnej....Czy ktoś wie coś na ten temat?
XXXX
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2008, 12:38

Re: Własna położna w nowym szpitalu

Post autor: XXXX »

również bym chciała sie czegoś dowiedzieć na te temat.
margeritta
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 11 gru 2009, 23:44

Re: Własna położna w nowym szpitalu

Post autor: margeritta »

już w starym szpitalu były z tym problemy jak ja rodziłam we wrześniu
Wynika to z tego,że prywatna położna która jest przy rodzącej kobiecie nie może odbierać porodu ani podejmować żadnej decyzji w sprawie porodu.Może jedynie pomagać kobiecie rodzącej tzn.masować czy też instruować przy wykonywaniu ćwiczeń,podpowiadać jak przeć itp.Odpowiedzialność za przebieg porodu PONOSI POŁOŻNA KTÓRA MA DYŻUR i z tego mogło wyniknąć to zalecenie!o tym mówi prawo: rodząca ma prawo mieć przy sobie kogoś bliskiego jak najbardziej jednakże nikt nie może podejmować decyzji oprócz położnej na oddziale-tak mi tłumaczył mój lekarz ale myślę,że najlepiej zapytać o to swojego lekarza bądź zadzwonić na oddział położniczy wtedy będzie miała pani 100% pewność.

aha drogie panie i nie słuchajcie swoich ciotek ani koleżanek że poród jest straszny ja uważam że jest to indywidualna sprawa każdej kobiety i u każdej z nas może przebiegać inaczej:)
nie jest taki straszny jak go wszyscy opowiadają:):) :P
życzę duuużo zdróweczka i szczęśliwego rozwiązania dla mam mających w brzuszku dzidziusia!
monika12
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:09

Re: Własna położna w nowym szpitalu

Post autor: monika12 »

ja też rodziłam we wrześniu, miałam swoją położna, fakt nie podejmowała żadnych decyzji na mój temat, ale cały czas była ze mną....doradzała, podpowiadała i dzięki niej bardzo miło wspominam poród :-) i na szczęście ona odebrała moje maleństwo, bo zaczęła zmianę jak już rodziłam :-)
XXXX
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2008, 12:38

Re: Własna położna w nowym szpitalu

Post autor: XXXX »

A kogo polecacie?? i ile kosztuje taka położna??
monika12
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:09

Re: Własna położna w nowym szpitalu

Post autor: monika12 »

pani Bożena Płocharczyk jest super, a położna pewnie bierze gdzieś pewnie ze 200-300zł, ale nie jestem pewna
toska1225
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2010, 17:08

Re: Własna położna w nowym szpitalu

Post autor: toska1225 »

Jak można skontaktować się z tą położną?Czy w szpitalu na oddziale położniczym można ją znaleźć?
monika12
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:09

Re: Własna położna w nowym szpitalu

Post autor: monika12 »

tak ona pracuje w szpitalu na położniczym
ODPOWIEDZ