Nowy BUS w PKS ??

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
bigmuta
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2006, 17:54

Post autor: bigmuta »

co do zapytania NIKO o to czy to BUS czy autobus to skoro taki jestes to czemu poslugujesz sie slowem PKS a nie pelna nazwa czyli Przedsiebiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrolece SA ??? odpowiem ci bo tak jest szybciej dlatego tez ja uzylem w swej wypowiedzi takiegoz a nie innego wyrazenia ... gdyz uwazam ze kazdy kto to czyta oczywiscie domysli sie o co mi chodzi jednak widze iz nie do konca sie to sprawdza wiec na drugi raz napisze AUTOBUS ....sry z mojej strony

ale do rzeczy .. przestancie sie wzajemnie obrazac i dopiekac ..
kazda firma ma swoje + i - i tyle
niech wszytko idzie ku lepszemu a bedzie naprawde fajnie ....
hivision31
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2006, 11:36

Post autor: hivision31 »

no tak ale ma ktos jakies foty tego busa ??
czy ktos juz nim jechal , bo sledze to rozmowe a jakos nic nie ma wiecej i tak jakos zostalo ??? :twisted:
Awatar użytkownika
Miś 2
starszy szeregowy
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2006, 12:47

Post autor: Miś 2 »

Miałem dziś dylemat : czy jechać do Warszawy o 6.45 PKSem za 13 czy też prywaciarzem za dziesięć. Ale zdecydowałem że pojadę jak zwykle PKSem.Stoję na przystanku a tu szok zajeżdża Nowe Cacko. Jestem Miś stary podróżnik , jeżdziłem po Europie różnymi autobusami ale ten jest super.Najwygodniejszy autobus jakimkolwiek jechałem. :D Klima , skóra na fotelach i najwyższej klasy welur. Pogratulować PKSowi super zakupu. Jeszcze mała uwaga- koniecznie trzeba zapinać pasy, dopasowują sie wtedy plecy do fotela tak, że jedzie się jak w limuzynie klasy S, a na odcinkach wyremontowanej drogi do Warszawy jeszcze lepiej bo praktycznie zero drgań i bujania. Każdy kto wchodził do środka miał uśmiech na twarzyz zadowolenia :D i z niedowierzania :shock:
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

No misiu a teraz powiedz ile kosztował Cię bilet...
grey3
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2006, 17:43
Lokalizacja: O-ka / W-wa

Post autor: grey3 »

Niko pisze:No misiu a teraz powiedz ile kosztował Cię bilet...
przeciez napisal:
Miś 2 pisze:czy jechać do Warszawy o 6.45 PKSem za 13 czy też prywaciarzem za dziesięć.
Niko, nie tylko cena sie liczy..
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Sorki... nie zauważyłem... :oops:
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Post autor: H___G »

Nie ma co, robi wrażenie!Jedyny taki w Polsce!Luksus tylko szkoda że jest narażony na ludzko zazdrość i głupotę i tylko wypatrywać kiedy będą napisy w stylu "Janek kocha Kasie"itp!
DonPomidor
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2006, 7:09

Post autor: DonPomidor »

mam nadzieje ze do tego szybko nie dojdzie i bedziemy sie mogli dlugo cieszyc nowym autobusem :d

-----
ostatnio bedac w warszawie czekajac na autobus slyszalem jak ludzie miedzy soba mowili "ciekawe czy bedzie ten nowy?" .. i ku ich zdziwieniu byl .. ludzie wsiadali zadowoleni .
tak samo przed kursem do o-ki jak i po nim .. w trakcjie jazdy bylo slychac wiele komentarzy .. :D
ogolnie widac iz nie ma sie czego wstydzic :D !! ..pozdrawiam ...

mi osobiscie sie bardzo podoba ..oby bylo coraz wiecej nowych fajnych autobusow ..:D
tylko zeby ceny nie rosly :D :twisted:
... :D
Awatar użytkownika
Notils
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 20 lis 2006, 8:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Notils »

Powinni za taką cene kupić Solarisa Vacanze (tego co mam jako avatar). Ta scania ma już przestarzałą linię nadwozia itp.

Co do nowych autobusów PKS może PKS Ostrołęka kupuje nowe autobusy.. Może widzieliście scanie PKS kętrzyn :shock: Ten autobus chyba wjechał do za niskiego tunelu i mu dach zerwało, a potem zrobił go jakiś Pan Heniek. Jak nim jechałem to woda kapała do środka a jak wysiadłem na przerwę w pułtusku to zauważyłem że dach jest zalepiany smołą SERIO. Po prostu wygląda jakby go koń obsmarkał.

Niko w którymś z twoich postów przeczytałem, że "prywaciarze też mają się czym pochwalić" . No proszę cię.. chyba nie masz na myśli waszej setry która jest przeznaczona do przewozów miejskich a jeździ między Wawa- Ostrołęka?? A może Autosan lider??
Wolę jeździć prywatnymi liniami a nawet często jeżdżę z waszymi liniami o 8.00 z Warszawy. Po prostu godziny mi odpowiadają no i cena :). Ale nie mów że wy wymieniacie często autobusy..(brak mi słów) W waszych autobusach często jeżdżą pijaki którzy klną na cały autobus.
Dlatego wybieram prywaciarza a raczej chyba spółke którzy jeżdżą o 14.45 jeżdżą szybciej. Teraz mają 2 wygodne setry turystyczne. Fajni młodzi kierowcy. Autobusami jeżdżą sami studenci.
Ale zauważyłem że kierowcy tej linii nagminnie łamią prawo. Wyprzedzają w miejscach niedozwolonych, często objeżdżają korki inną trasą.
Ostatnio jechałem na pierwszym siedzeniu nad kierowcą jak zobaczyłem co on robi w trakcie jazdy to zacząłem się bać. Rozmawia przez telefon i pali papierosa i braknie rąk do trzymania kierownicy...
Mimo to lubie z nimi jeździć można dojechać w 2h.
Awatar użytkownika
Miś 2
starszy szeregowy
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2006, 12:47

Post autor: Miś 2 »

Miałem ostatnio nieszczęście dwa razy jechać prywatnym autobusem o 6.55 rano do Warszawy . Był komplet pasażerów . po 20 minutach jazdy zrobiło się tak duszno, że nie można było czym oddychać . Na moją prośbę o włączenie nawiewu kierowca w bardzo niemiły sposób prawie krzykiem odpowiedział,że w autobusie jest 19 stopni i On nie widzi problemu a jak mi jest gorąco to niech zdejmę kurtkę (Kurtkę zdjołęm po wejści do autobusu,,, ). Szanowny Panie Kierowco Prywatnego Autobusu - nawet zimą nie wystarczy Grzać ale trzeba też Wietrzyć!!!! Prywatnym autobusem jechałem do Warszawy ostatni Raz !!! Jak komuś zależy na jeździe w smrodzie tłoku i zaduchu jak w latach osiemdziesiątych polecam Prywatną Komunikację Autobusową. Miłej jazdy...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Z tym zimowym grzaniem w autobusach to nie tylko prywaciarze mają problemy.
Awatar użytkownika
Miś 2
starszy szeregowy
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2006, 12:47

Post autor: Miś 2 »

To nie problem grzania , one się zaczynają jak na dworze jest minus 20 to jest problem wentylacji . Jak autobus jest szczelny i brakuje nawiewu powietrza z zewnątrz to po dwudziestu minutach można się udusić . Kierowcy z przodu to nie przeszkadza do ma nawiew na szybę a pasażerów to ma w d.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Te autobusy co u nas jeżdżą na wawe (lider i setra) mają nawiewy... są osobne dla każdego pasażera nad siedzeniem... jak chcesz to włączasz a jak nie to nie... A jak któreś nie mają to pasażer może sobie okno trochę otworzyć albo szyber dach np. na trasie Goworowa –Ostrołęka.
Awatar użytkownika
Miś 2
starszy szeregowy
Posty: 97
Rejestracja: 15 lis 2006, 12:47

Post autor: Miś 2 »

Gdyby nawiew działał to bym nie pisał , że się można udusić :oops:
Awatar użytkownika
Notils
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 20 lis 2006, 8:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Notils »

jak jest dużo ludzi to tak jest ale tylko z tyłu autobusu. Ja zawsze staram się usiąść jak najbliżej. Ale w tych autobusach przez goworowo jest ok nigdy nie jedzie tyle ludzi żeby ktoś stał. Nie jest duszno. Ale można narzekać na bujanie bo ten autobus jeździ przez wszystkie wsie i pokonuje masę zakrętów po dziurawym asfalcie.

A w tych przez pułtusk to jest spoko wygodne autobusy itp. ALE Jest baardzoo duszno. Jeździ 3 kierowców pierwszy z nich nie wiem jak sie nazywa ale Jest spoko koleś naprawde, drugi też jest ok tylko troche starszy, taki zywkły kierowca. A trzeci to niestety. Na imię ma chyba Marek. Straszny służbista. Zakłada krawat, kamizelke itp. . Udaje wtedy jakiegoś szefa pasażerów. TO jest poprostu śmieszne.
ODPOWIEDZ