PKP Ostrołęka - Szczytno

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: PKP Ostrołęka - Szczytno

Post autor: balboa »

Oby nie skończyło się na gadaniu. I oby docenieni zostali rzeczywiście ci którzy coś zrobili, a drezyną lub kolejką mógł przejechać się każdy.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: PKP Ostrołęka - Szczytno

Post autor: malykazio »

// nie trzeba kraść, u nas tez było / Qrzysio
Co niby Tapatik "ukradł"? Zacytował tekst z MO, więc w czym problem? Nie napisał, że to jego tekst ani że on go napisał. Z kradzieżą nie ma to nic wspólnego. Qrzysiu, zastanów się lepiej co piszesz. Tapatik zrobił wszystko lege artis, podając źródło. Za to Wy nie pytacie nigdy autorów tematów na forum czy możecie je wykorzystać na stronie MO.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: PKP Ostrołęka - Szczytno

Post autor: balboa »

Chyba ktoś coś w słabej formie.
veritas
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:04

Re: PKP Ostrołęka - Szczytno

Post autor: veritas »

Dobra idea z tą koleją.
Się jeździło na tej trasie, oj jeździło, 5 lat...
Kto dziś pamięta pociąg relacji Grodno - Gdynia przez Ostrołękę, Szczytno, Olsztyn?
A w Szczytnie obowiązkowo przestawiano lokomotywę.
in vino veritas
karski1
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2012, 21:56

Re: PKP Ostrołęka - Szczytno

Post autor: karski1 »

Te czasy już nie powrócą prędko :) Ale taki pociąg pięknie wyglądał i nawet jak jechał długo to chciało się w nim jechać.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: PKP Ostrołęka - Szczytno

Post autor: Tapatik »

Qrzysiu, uwierz - szukałem.
Nie znalazłem, bo tutaj jest dużo artykułów o Ostrołęce, a ja przeszukałem tylko pierwszą stronę. :D

Veritas, nie pamiętam tego pociągu. Pamiętam Szalonego Kurpia. I że kiedyś jechałem pociągiem do Olsztyna, ale byłem za mały żeby zapamiętać szczegóły.

Odnośnie spotkania, to dowiedziałem się ciekawych rzeczy.
Po pierwsze, jeśli chodzi o stan techniczny, to uruchomienie linii Ostrołęka-Szczytno jest najbardziej prawdopodobne, bo ten odcinek jest w najlepszym stanie. Oczywiście jest już zaniedbany, zarośnięty i brakuje w kilku miejscach torów, no i tu właśnie potrzebna była by pomoc woluntariuszy, ponieważ trzeba by oczyścić z krzaków torowisko. Do tego potrzebne są głównie chęci i czas.
Na początek została by uruchomiona komunikacja drezynowa, potem również normalna komunikacja osobowa do Szczytna, który jest już skomunikowany z Olsztynem.
Po drugie można by tę linię wykorzystać w celach turystycznych, na czym mogli by zarobić okoliczni mieszkańcy. Jak się ze zdumieniem dowiedziałem, mamy w Ostrołęce zapaleńca, który sam jeden przygotowuje szlaki turystyczne w Puszczy Kurpiowskiej. Ma już plany na szlaki kajakowe i rowerowe, chętnie do tego dołączy szlak kolejowy.
Po trzecie Muzeum Kolejnictwa w Warszawie przegrało proces i musi się wynieść z obecnej siedziby, a u nas jest pusta lokomotywownia do zagospodarowania.
Oczywiście ja nic nie sugeruję :devil:

Podsumowując - są w Ostrołęce wariaci, którym się chce. :jupi:
I dlatego świat jest piękny.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: PKP Ostrołęka - Szczytno

Post autor: Tapatik »

Nie ja. Szukaj dalej :lol:
Qrzysiu, Ty też byłeś na tym spotkaniu?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: PKP Ostrołęka - Szczytno

Post autor: Qrzysio »

Nie, ale moje zdjęcie jest w zakładce "O nas", jeśli o to pytasz ;)
ODPOWIEDZ