Bezprzewodowy Internet

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

Wątpię. Jak operator ogranicza do 4 kb/s to na każdym modemie i sprzęcie będzie 4.
Byle obrazek będzie się ładował "wieki"
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Qrzysio »

Też tak sądzę. Kilka lat temu miałem jakiś "taki sobie" modem i łącze było stabilne, aczkolwiek wolne, bo 4kb/s. Żadnych przerw w działaniu, ani zawieszania się nie było. Po prostu powoli i do przodu.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Qrzysio pisze:Po prostu powoli i do przodu.
Być może po prostu .. dbałeś o komputer. Bo jak wspomniałem:
behindblueeyes pisze:uwarunkowane jest też sprzętem i oprogramowaniem z jakiego korzystamy na komputerze
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Qrzysio »

Nie neguję twojej wypowiedzi, ale możesz ją czymś uwarunkować? Jakieś testy, artykuły na ten temat? Myślę, że wiele osób w tym temacie na to czeka.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: malykazio »

Bez przesady. Jeśli komuś przed wyczerpaniem limity strony otwierają się bez zastrzeżeń a po wyczerpaniu już nie to nie ma żadnych podstaw do stwierdzeń, że ze sprzętem czy oprogramowaniem jest coś nie tak... po prostu niższa prędkość i tyle.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Qrzysio pisze:Nie neguję twojej wypowiedzi, ale możesz ją czymś uwarunkować? Jakieś testy, artykuły na ten temat?
Moja wiedza wynika jedynie z faktu, iż swego czasu w zakres produktów, które sprzedawałem, był internet bezprzewodowy. Nie weryfikowałem, skąd czerpali wiedzę Ci, którzy mnie szkolili. Dzwoniąc do Centrum Technicznego, uzyskiwałem jedynie wskazówki, co robić w takich a nie innych sytuacjach? Uzyskałem pewne sugestie i nimi się kierując, sam zacząłem testować. A, że miałem możliwość zainstalować każdy modem i potem każdy z nich testować oddzielnie - to miałem ułatwione zadanie. Chciałem być po prostu uczciwy wobec innych i nie sprzedawać siana. Dodam tylko, iż pracowałem w branży jeszcze na początkach rozwoju tej technologii w Polsce. Gdy odszedłem, do Polski zaczął wchodzić zasięg, z którego korzystają wszyscy w obecnej chwili. Z tego co wiem, jednak, na terenach około miejskich, nadal co niektórzy korzystają jeszcze z technologii EDGE / GPRS. Żebyście mnie nie źle nie zrozumieli. Ja nie twierdzę, że droższy modem - to był sposób na zawrotną prędkość, po przekroczeniu limitu. To był jedynie "mój osobisty sposób" na radzenie sobie z ograniczeniami wywołującymi bezwarunkowe reakcje i chęć wyrzucenia komputera przez okno.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

No więc ja chociażby dla mniej zorientowanych napiszę, że to o czym piszesz nie ma dużo wspólnego limitem przepustowości 4 kb/s po wykorzystaniu limitu danych z abonamentu.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Balboa, zrozum, nie jestem w stanie napisać o tym - jak to wygląda od technicznej strony. Ja polegałem na osobach wyżej. I mieli rację. Bo zupełnie inaczej korzystało się z internetu przy droższych modemach. Przede wszystkim nie było trzeba tak często resetować połączenia.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

OK, behindblueeyes, zrozum, że najlepszy modem przy ograniczeniu przepustowości na niskim poziomie przez operatora nie pomoże nic a nic.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Balboa, to subiektywna ocena, czy wniosek wynikający z osobistych kompetencji i praktycznego doświadczenia? Nie każdy ma okazję na codzień testować różne modemy. Ja tę okazję miałem i widziałem różnice.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: malykazio »

To nieodparta logika i odrobina doświadczenia życiowego. Jeśli najlepszy modem jest w stanie przesłać dane z prędkością 100Mbps, najsłabszy z prędkością 10Mbps a siecią idzie ruch z prędkością 4Kbps to i najsłabszy jest praktycznie niewykorzystywany i ma mnóstwo rezerwy na nawiązanie poprawnego połączenia.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

Ja nie testuję prędkości 4 kb/s bo chyba bym jajko zniósł szybciej.
behindblueeyes pisze:Gdy odszedłem, do Polski zaczął wchodzić zasięg, z którego korzystają wszyscy w obecnej chwili.
Sam tu piszesz, że testowałeś jeszcze modemy GPRS i EDGE. Nie pamietam czy wtedy wogóle były takie ograniczenia przepustowści po wykorzystaniu danych.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

balboa pisze:Ja nie testuję prędkości 4 kb/s
No właśnie. A ja byłem zmuszony do tego. Bo taki internet miałem, jako służbowy. I mnie krew zalewała, że pracować nie mogłem, z taką efektywnością, jakbym chciał. Możecie mieć swoją wiedzę i spojrzenie. A ja mam za sobą roczną mękę z takim internetem.

BTW. Może różni Nas jedno - ja w teście zwracałem największą uwagę na to, ile razy muszę resetować połączenie..?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

Ale co na 4 kb/s robiłeś ?
Przypuszczam, że jakbym znał więcej szczegółów to mozna by tą sytuację wyjaśnić.
Bardzo mozliwe, że stare modemy i dawne BTS'y rwały często połaczenie.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Wszystko, co możliwe, Balboa. Tak więc głos mój w tej sprawie jest dość rzeczowy. Z tego, co wiem, przerwy w połączeniu były głównie po stronie operatora. Ale i po stronie niedoskonałej technologii. Ktoś mi to kiedyś obrazował, rysując, jak "przemieszczał się" sygnał. Tych problemów nie ma już z nową technologią. Problemy jednak mogą mieć nadal Ci, którzy z tego korzystają na wsi, w miejscach, gdzie o czymś lepszym, niż EDGE, pomarzyć nie można na tę chwilę. Jak znajdę chwilę, naszkicuję później, jak to wygląda.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

No ale co było możliwe przy 4 kb/s ?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

Myśle, że wszyscy bardziej byliby zainteresowani tym, co praktycznie robiłeś na takiej przepustowości. Tym bardziej, że wcześniej tą praktyką się podpierałeś.
behindblueeyes pisze:, większość prac.
Jakich ?

Telefoniczne modemy analogowe 12 lat temu miały 56 kb/s. Strony www były 2-4 x "lżejsze" i ładowały się 15-25 sekund.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Ja pracowałem w branży mniej więcej 5 lat temu. Co robiłem? Prócz prac na systemie, który służył mi do pracy, większość czynności codziennego użytkowania: otwieranie www, korzystanie z portali społecznościowych, forum i GG. Lżejsze strony otwierały się stosunkowo szybko, mimo ograniczenia prędkości. Bardziej rozbudowane - trzeba było czekać bardzo długo. Czasem w efekcie nie otwierały się wcale. Portale społecznościowe? W godzinach szczytu było to mało możliwe. W godzinach nocnych - już lepiej. Forum - bez zastrzeżeń. GG - tu była masakra momentami.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

Gratuluję cierpliwości. Mi się strony w telefonie nie dawały rady załadować, a są jeszcze chudsze.
behindblueeyes pisze:Lżejsze strony otwierały się stosunkowo szybko, mimo ograniczenia prędkości.
Tu mi brakuje: prędkości... do 4 kb/s
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Otwierałem po prostu w wielu kartach - innego wyjścia nie było.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: malykazio »

Jasne, otwierałeś w wielu kartach i te 4 kbps dzieliłeś na kilka kart. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Co w tym dziwnego? Pracowałem, a w między czasie otwierały się strony. Masz chłopie problem.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: Qrzysio »

behindblueeyes pisze:Uzyskałem pewne sugestie i nimi się kierując, sam zacząłem testować.
Jak zwykle piszesz o niczym. Co to są "pewne sugestie"? Przecież to nic nie mówi. Krążysz ciągle wokół "czegoś bliżej niekokreślonego". Napisz w końcu konkrety.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: balboa »

Rzeczywiście wygląda na to, że kolega(może się nie obrazi) behindblueeyes kolekcjonuje posty.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Bezprzewodowy Internet

Post autor: behindblueeyes »

Qrzysio, ową sugestią jest choćby dobór modemu. Czytaj ze zrozumieniem. Znieście te rangi, bo to jest chore na tym forum. Albo banujcie użytkowników za zwracanie uwagi o kolekcjonowaniu postów. Ja w każdej chwili mogę tu przestać pisać. Obecność w tym miejscu jest dla mnie obojętna.
ODPOWIEDZ