DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Instruktor_Marcin »

@Tobias25. MUX2 nadawany z Olsztyna można odebrać również w Ostrołęce. Tyle, że w okolicach Przasnysza jest łatwiej, gdyż w linii prostej znajduje się bliżej nadajnika w Pieczewie o 20 km.
Odbiór MUX3 z tej lokalizacji w tamtym miejscu jest w aktualnej sytuacji niemożliwy. Jeżeli faktycznie dostroił odbiornik na te kanały to ewentualnie znajduje się w zasięgu Raszyn, z którego prowadzona jest emisja z mocą ERP 50kW lub Rachocina k/Płocka ERP 20kW. Chociaż musiałby mieć bardzo dobrą antenę oraz silny wzmacniacz wąskopasmowy.

Poza tym mam pytanie, czy widziałeś faktycznie odbiór programów z MUX3 na kanale, przykładowo TVP Historia, czy tylko kuzyn się po prostu chwalił? Ewentualnie sam nie wie jakie programy są nadawane w którym pasmie.
kiltel
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:57

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: kiltel »

Ja mieszkam w Kadzidle i mux2 z Olsztyna odbieram bezproblemu ale mux3 już niestety jest zbyt mała moc nadawania na taką odległość.
Tobias25
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2011, 13:19

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Tobias25 »

@Instruktor_Marcin. Widziałem. Kuzyn ma antenę siatkową ze wzmacniaczem. Antena wystawiona niewiele ponad dach domu parterowego. Odbiera MUX3 na kanale 44, 658Mhz. Programy to TVP1, TVP2, TVP Info Olsztyn, TVP Info Gdańsk, TVP Historia, TVP Kultura. Co prawda sygnał jest słaby i często występuje pikseloza. To może i u nas nie będzie tak źle.
dareks1990
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2011, 9:16

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: dareks1990 »

czy ktoś wie czy trwają już prace na antenie w ławach i czy uda się uruchomić ja przed świętami ?
kiltel
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:57

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: kiltel »

Wcześniej było pisane, że Ławy na razie nie ruszą. Dvb-t będzie początkowo nadawane z wieży Emitela na ulicy Kopernika z mocą tylko 5 kw a czy uda się uruchomić na święta to zależy od Emitela planowo mają czas do 31 grudnia tego roku.
dareks1990
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2011, 9:16

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: dareks1990 »

to lipa :( myślałem że od razu z pełną mocą i ze w ławach ... ciekawe czy mi się uda złapać dobry sygnał z ok. 20 km przy pomocy anteny kierunkowej 13 elem. i wzmacniacza lna 177 , wiwa hd-90 ???
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: fm »

Jeśli ruszył by nadajnik w Ławach ,możliwy byłby odbiór na przysłowiowym gwożdziu, a tak trzeba będzie kombinować z antenami i wzmacniaczami.Przy 20 km. od nadajnika ,jeśli nie ma żadnych przeszkód terenowych to powinno dać radę
kiltel
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:57

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: kiltel »

Ją też mieszkam ok 20km od Ostrołęki myślę że dam radę odebrać sygnał na antenie bez wzmacniacza. Trochę szkoda ze na razie nie będzie nadawania z Ław.
dareks1990
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2011, 9:16

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: dareks1990 »

jak by ktoś już wiedział że w oce ruszyło już nadawanie dvb-t to proszę o info.
rafal1978
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2011, 21:00

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: rafal1978 »

Jeszcze nie ruszyła telewizja NTC,ja myślę ,że ruszy w wigilie
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Instruktor_Marcin »

Niestety nie byłbym tego taki pewny, gdyż ludzie z Emitela nabrali wody w usta w sprawie planowanego terminu rozpoczęcia emisji testowej z RTCN Ostrołęka przy ulicy Kopernika :(.
kiltel
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:57

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: kiltel »

Przed chwilą wyszukało mi kanały z Ostrołęki. Mux 2 zostal uruchomiony najprawdopodobniej z ul. Kopernika. Antena kierunkowa 19 elementowa bez wzmacniacza lokalizacja Kadzidło sygnał jakość/siła 100%. :D
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 23:59 przez kiltel, łącznie zmieniany 1 raz.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Instruktor_Marcin »

Właśnie zauważyłem twój post na forum Emitela. Trochę za wcześnie zacząłem krakać ;).
Teraz jest teraz co opijać :).

Co do twojej anteny to jest ona kierunkowa (typu YAGI)? Czy zwykła siatkowa?
Mam tam rodzinkę w okolicy i widzę, że chyba również dadzą radę odebrać.
kiltel
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:57

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: kiltel »

Tak moja antena to typu yagi to jej zdjęcie
Obrazek
Na siatkowej też nie powinno być problemu z odbiorem.
dareks1990
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2011, 9:16

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: dareks1990 »

dziś też spróbuje złapać sygnał tego mux 2 z oki .Mam pytanie czy brałeś wyszukiwanie autom. czy może wpisywałeś jakiś kanał i częstotliwość ?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Instruktor_Marcin »

Ja u siebie używałem wyszukiwania automatycznego, gdyż ręcznie TV chciał wyszukiwać kolejne kanały cyfrowe z kablówki (DVB-C). Tylko musisz zaznaczyć, że ma to być telewizja naziemna.

Gdyby jednak twój telewizor przykładowo nie obsługiwał DVB-C, a tylko DVB-T to po wejściu w strojenie ręczne i wybór telewizji cyfrowej naziemnej (u mnie w skrócie naz. a po angielsku może być terrestrial) powinieneś móc wpisać lub wybrać pilotem numer kanału: 41 i powinna ukazać się jego częstotliwość 634MHz. Modulacja to 64QAM. Do tego GI:1/8 oraz FEC: 2/3. Ale o te dwa ostatnie parametry telewizor nie powinien ciebie pytać. Przynajmniej u mnie tak było, gdy próbowałem dostroić kolejny multipleks po wyszukaniu automatycznym DVB-T. Tyle, że na razie uruchomiono tylko jeden. Kolejny we wrześniu 2012 roku.
dareks1990
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2011, 9:16

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: dareks1990 »

ja niestety nie mam tv z tunerem , mam za to kupiony tuner wiwa HD-90 . Oczywiście niem mam tam wybory tv naziemnej bo to właśnie jest tuner do tv naziemnej .
jestem ciekawy czy przy pomocy anteny siatkowej uda mi się odebrać dobro jakość sygnału ? Do oki mam ok. 20 km mam też antenę kierunkowo 13 elem. ,symetryzator , wzmacniacz lna -177 ale najlepsza jakoś tv analogowej mam na antenie siatkowej z orginalno płytko nie wiem co to ale raczej jakiś słaby wzmacniacz bo jest tez podpięty zasilacz .
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: kris4724 »

RATUNKUUU
Takie byki, że aż boli jak to czytam
NIE dobro TYLKO dobrą
NIE orginalno TYLKO orginalną
NIE płytko TYLKO płytką
Nie bierz do siebie ale odbierz to jako życzliwą radę: Jak będziesz tak mówił i pisał to zawsze dla otoczenia będziesz wieśniakiem

Przepraszam za off top
kiltel
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:57

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: kiltel »

Ja mam w linii prostej do nadajnika ok18 km i odbieram bez problemu na antenie bez wzmacniacza tak jak pisałem wcześniej. dareks1990 na swojej siatce też powinieneś odebrać bez problemu.

Ps. Prośba do moda żeby zmienił nazwę tematu na "DVB-T Naziemna TV cyfrowa z RTON Ostrołęka ul. Kopernika"
OMOM
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:36

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: OMOM »

Kupiłem ostatnio tunerek w jednym ze sklepów w naszym mieście i powiem że super sprawa, jakość odbioru bardzo ładna, sprzedawca w pliku pokazywał jak to działa u nich w sklepie na zwykłym drucie zamiast anteny!! Nie mogłem uwierzyć własnym oczom że tak można :D
Michuu88
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2008, 10:26

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Michuu88 »

Też tam kupiłem arive kanałów sporo i co ciekawe czyta dyski usb więc w gratisie odtwarzacz divx :d
„Od złego powietrza, nieurodzaju ziemi i gniewu wikinga uchowaj nas Panie".
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: Bart3kk »

Myślicie, że zwykła pokojowa antena ze wzmacniaczem wystarczy , mieszkam około 6 km od nadajnika? OMOM w jakim sklepie kupiłeś tuner i za ile? ;p
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: elfik »

ten nadajnik jest przy poczcie na kopernika czy na Ławach?? Już się pogubiłam.. :/
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: fm »

Przy poczcie niestety...
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: DVB-T Naziemna telewizja cyfrowa Ostrołęka/Ławy

Post autor: esprit »

Dekodery DVB-T i ich parametry można też znaleźć pod adresem http://www.mojemultimedia.pl/pol_m_RTV- ... -2821.html e cenie od 122 zł.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
ODPOWIEDZ