Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: elfik »

no błagam ludzie.. Dwa dni zimy a tu wszędzie tylko narzekania i narzekania.. Po prostu ręce opadają..

Jaki jest sens odśnieżania ulic przy zamieci? Żaden. To syzyfowa praca. Godzina i efekt jak na poczatku.
Jaki jest sens sypania soli przy mrozie powyżej -10? Również żaden... Sól nie rozpuści lodu niestety..

Niektórzy z Was chcą w środku śnieżnej zimy zobaczyć czarny asfalt na drodze - powodzenia. Przecież pług z odśnieżarki nie dotyka asfaltu i zawsze zostanie te kilka cm śniegu na jezdni..

Moim skromnym zdaniem - ulice są odśnieżone w miarę możliwości. Trzeba zachować rozwagę na drodzę, zmienic opony na zimowe (połowa jeździ na letnich - no comment) i nauczyć się jeździć w takich warunkach, bo sporo osoób nie potrafi...

Chodniki tez nie są najgorsze.. No niestety, mamy zimę. Komu nie pasuje, radzę zaszyć się w cieple w domku i czekać do wiosny. Ja się akurat cieszę z zimy, bo moge synka na sanki zabrać :)

EDIT: W ogóle jedna rzecz bardzo mnie zdziwiła.. Post napisany 29.11. Poniedziałek (w niedziele było sniegu tyle, co kot napłakał, jezdnie w 100% widozny czarny asfalt.). Więc kilkanaście godzin zimy, zamieć i wicher, który rozwiewa śnieg na wszystkie strony (taaak, taki był poniedziałek) i już komentarz "nigdy nie jest odśnieżane"... :crazy:
porfirion32
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2010, 23:21

Odśnieżanie miasta a "przyjemnośc" z jazdy samochodem.

Post autor: porfirion32 »

Jestem ciekawy, która z firm odpowiada za odśnieżanie naszego miasta? Pokonałem trasę Olsztyn-Szczytno-Ostrołęka-Białystok i jedynie w Ostrołęce miałem problem z przejechaniem przez miasto. W pozostałych miastach ulice są po prostu "czarne". Zresztą, wystarczy wyjechać trochę za Ostrołękę, aby się przekonać, że jednie da się odśnieżyć. Nie pamiętam tak kiepsko odśnieżonego miasta - wszędzie ubite lub zamarznięte muldy śniegu, w zeszłym roku taka sytuacja zdarzała się lokalnie a obecnie jest wszędzie.
Na początku postu pytałem, która z firm odpowiada za odśnieżanie miasta ? - z prostego względu, jeżeli stan dróg w naszym kochanym mieście się nie poprawi, chciałbym wysłać rachunek za naprawę zawieszenia w samochodzie.
Oddzielna kwestia - ulica Przemysłowa - przez to, że do niej nie przyznaje się gm. Rzekuń mimo iż wszystkie zlokalizowane tam firmy w adresie mają Rzekuń i odprowadzają do tejże gminy podatki - nigdy nie jest odśnieżana. Dla samochodów osobowych przejechanie tą ulicą to za każdym razem niesamowite wyzwanie. Co chwila jakiś samochód staje w poprzek jezdni - taką sytuację obserwuję każdej zimy. Liczne monity do władz gminy Rzekuń nigdy nie przyniosły żadnego skutku - może pozew zbiory o zaniedbanie mogące doprowadzić do utraty życia lub zdrowia delikatnie otrzeźwi z marazmu władze gminy?
iamb
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 04 sie 2010, 14:18

Re: Odśnieżanie miasta a "przyjemnośc" z jazdy samochodem.

Post autor: iamb »

Zgadzam się. To co dzieje się na ulicach Ostrołęki jest karygodne. Weżmy przykład ulicy Gorbatowa (rondo koło galerii), tam po prostu nie da się jechac. Ulice są skute lodem i chropowate a w środku miasta jeżdzi się jak po polnej drodze. Dla kontrastu droga na Kadzidło, Myszyniec jest czarna. Wstyd po prostu wstyd!!!
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Odśnieżanie miasta a "przyjemnośc" z jazdy samochodem.

Post autor: opiekun »

Elfik, nie przesadzaj. Prawie dwa dni nie padało. Pługi nie jeździły, nie sypały ani chlorkiem ani piaskiem. Dla przypomnienia Tobie: nie padał śnieg a chlorek wapnia działa do -22 stopni.

OK, w tej chwili pada. Zobaczymy co się stanie jak przestanie padać. Ciekawe, czy firma, która dostaje za to kasę ruszy d...ę i zajmie się tym śniegiem. Jak myślisz? Ja nie pamiętam tak źle oczyszczonych dróg w zeszłym roku czy jeszcze wcześniej.

Samorządowcy powinni więźniów zatrudnić do odśnieżania. Niech za darmo nie żrą!

Moderatorzy powinni połączyć obydwa wątki.
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Odśnieżanie miasta a "przyjemnośc" z jazdy samochodem.

Post autor: elfik »

opiekun - to było moje zdanie. Uważam, że nie jest źle i wypadamy całkiem nieźle na tle innych, większych miast. Jestem realistką, nie oczekuję w najśmielszych marzeniach, aby asfalt był w 100% odsłonięty ze śniegu - tak jak oczekują tego niektórzy. Jest zima, śnieg jest czymś naturalnym..
Nie pamiętam jak było w poprzednim roku w pierwszych 3 dniach (u nas snieg leży od początku tygodnia), w późniejszym czasie również były narzekania i skargi na serwisie :)
A piaskarki? No.. pewnie wyjadą wkrótce, przynajmneij mam taką nadzieję.. :)
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Odśnieżanie miasta a "przyjemnośc" z jazdy samochodem.

Post autor: shelly »

Jak czytam wypowiedzi takich osob jak elfik to sie nie dziwie, ze u nas jest jak jest. Gdzie indziej ludzie juz dawno by zrobili zadyme, ale po co... przeciez w sredniowiczu nie odsniezali to i my sie obejdziemy. Niewazne, ze gdzie indziej moze byc czarny asfalt, u nas to niemozliwe.

Lodu na ulicy powinno w ogole nie byc, pewnie, ze odsniezarki tego nie usuna, ale nie powinno sie w ogole dopuscic do jego powstania.

Co do odsniezania w taka pogode jak dzis ja uwazam, ze plugi powinny po prostu jezdzic, nawet jesli po 2 godzinach jest podobnie, to i tak lepiej niz by bylo bez odsniezania.

Tez lubie zime i snieg, ale co innego zabawa z dzieckiem (zreszta nie bawisz sie chyba na ulicy), a co innego jazda samochodem.

Sprawe chodnikow zostawie bez komentarza, gdyby nie "tunele" wydeptane to w ogole nie daloby sie przejsc. :twisted:
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Odśnieżanie miasta a "przyjemnośc" z jazdy samochodem.

Post autor: elfik »

shelly, nie musisz mnie obrażać na prawdę. Mi też cięzko się jeździ po śniegu, również jestem kierowcą. Jednak ja widzę pługi/odśnieżarki na ulicach... Chyba porobie zdjęcia dla uwiarygodnienia..

Echh nie pasuje do tego tematu, bo nie lubię robić "zadym".. No nic.. Miłego dnia życzę w ten zimowy dzień :) I trochę uśmiechu na twarzy.

Wybaczcie wszyscy, że napisałam swoje zdanie. Bardzo ubolewam nad tym, że wyraziłam swoją opinię na temat zimy..
Na tym forum nie można mieć swojego zdania niestety. Albo podąza się za zdaniem innych, albo lepiej się nie wypowiadać :) Szkoda..
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Odśnieżanie miasta a "przyjemnośc" z jazdy samochodem.

Post autor: shelly »

Nie mialam zamiaru Cie obrazac, sorry jesli tak to odebralas... uwazam, ze skoro jednak te podatki placimy to powinnismy tez wymagac, a nie patrzec spokojnie jak kasa idzie na kolejne pomniki i tablice upamietniajace, zamiast na rzeczy, ktore sa naprawde potrzebne.

Odsniezarki tez widzialam, nawet dzisiaj... ale i tak uwazam, ze mozna to lepiej zorganizowac, zeby wszystkim zylo sie lepiej
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Odśnieżanie miasta a "przyjemnośc" z jazdy samochodem.

Post autor: elfik »

shelly pisze:Nie mialam zamiaru Cie obrazac, sorry jesli tak to odebralas... uwazam, ze skoro jednak te podatki placimy to powinnismy tez wymagac, a nie patrzec spokojnie jak kasa idzie na kolejne pomniki i tablice upamietniajace, zamiast na rzeczy, ktore sa naprawde potrzebne.

Odsniezarki tez widzialam, nawet dzisiaj... ale i tak uwazam, ze mozna to lepiej zorganizowac, zeby wszystkim zylo sie lepiej
spoko, na pewno się rozkręci wszystko, to dopiero początek zimy :) Poczekajmy aż śnieg przestanie padać.
Jezeli nic się nie zmieni, wtedy przyłącze się do Was, na prawdę :)

ps. a co z tymi psimi kupami, może zrobimy jakąs akcję i będziemy uwieczniać właścicieli piesków, którym nie chce się sprzątnąć po swoich pupilach? ;) znowu będzie to co w tamtym roku - śnieg stopnieje ukazując... miny :/
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Odśnieżanie miasta a "przyjemnośc" z jazdy samochodem.

Post autor: shelly »

elfik pisze: ps. a co z tymi psimi kupami, może zrobimy jakąs akcję i będziemy uwieczniać właścicieli piesków, którym nie chce się sprzątnąć po swoich pupilach? ;) znowu będzie to co w tamtym roku - śnieg stopnieje ukazując... miny :/

jestem za, tez mnie do szalu to doprowadza... aczkolwiek widzialam chyba ze dwie osoby, ktore po swoich pieskach sprzataja.

zaczynamy robic zdjecia :evil:
hazard
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 01 wrz 2007, 10:28

Re: Odśnieżanie miasta a "przyjemnośc" z jazdy samochodem.

Post autor: hazard »

Bo drogowcy w Ostrołęce to najniżsi ludzie świata...spadnie 10 cm śniegu a ich już nie widać. :cry:
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: malykazio »

Dziś w Ostrołęce pokazały się pługopiaskarki. Chwała im za to! Tylko dlaczego są wykorzystywane jedynie jako pługi? Po nieodgarniętym śniegu lepiej się jeździ niż po lodzie. Po przejeździe dwóch, trzech pługopiaskarek na jezdni zostaje sam lód. Dlatego też dziś praktycznie nie da się po mieście jeździć, podczas gdy wczoraj i przedwczoraj było jeszcze znośnie. Dlaczego na ulicach nie widać ani grama piasku?! Pewnie, że sypanie soli nie ma sensu, bo jest szkodliwe dla środowiska a poza tym przy temperaturze poniżej -5 stopni nic nie daje. Piasek jednak zawsze jest pomocny. Wystarczy spojrzeć jak odbywa się to w miastach krajów skandynawskich. Sam przejazd pługu, bez sypania piaskiem niesie za sobą więcej szkody niż pożytku. Może w końcu tym by się ktoś zajął?! W końcu biorą za to pieniądze!
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: elfik »

Posypywanie ulic piaskiem.. podejrzewam, że na wiosnę ukazałyby się komentarze "kto posprząta ten syf - czyt. piasek - po zimie"? Niestety te kruszywo chyba się samo nie rozpuści i ktoś to będzie musiał ogarnąć i z ulic i chodników i z samochodów i z butów i z witryn sklepowych i.. itd.. :)
Tak czy inaczej - zapewne niedługo zaczną sypać.. Ku zadowoleniu jednych, psując humor innym..
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: trampella »

Witam,powiem tak:przyzwyczailiśmy sie jeżdżić autem niemal wszędzie,ale w taką pogodę może lepiej skorzystać z komunikacji miejskiej i to poniekąd ułatwiłoby pracę służbom porządkowym a nam zaoszczędziłoby nerwówki.Wiem że swoją wypowiedzią naraże się niektórym forumowiczom ale wierzcie mi są ważniejsze problemy niż narzekanie na zimę.Ja też sporo jeżdżę i tak jak Wam nie jest mi łatwo, nie należę do super kierowców a dziś w dodatku ktoś mi zbił szybę przednią....i co? Takie jest życie i co nam da że ponarzekamy? Zobaczycie odśnieżą nam ulice i wszystko będzie dobrze...Pozdrawiam.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: malykazio »

Na wiosnę po piasku nie będzie śladu. Na samochodach piach raczej się nie osadza a przynajmniej jest mniej szkodliwy niż sól, podobnie na butach.
Pewnie, że są ważniejsze problemy niż narzekanie na zimę, ale raczej nie w temacie o odśnieżaniu miasta. Poza tym jeśli ktoś już podejmuje się odśnieżania, bierze za to pieniądze to mamy prawo wymagać, by robił to porządnie.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: shelly »

moim zdaniem od tego sa sluzby DROGOWE, najpierw odsniezaja i sypia, zeby dalo sie jezdzic, a potem po zimie sprzataja.... taka kolej rzeczy i taka praca
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: elfik »

no ok, ja nie napisałam, żeby nie sypać piaskiem, tylko, że znając... pozytywne nastawienie mieszkańców już na wiosnę pojawi się temat z oburzeniem, bo piasek leży na jezdni, chodniku czy gdzieś tam albo - spłynął z deszczem i pozatykał studzienki. Rozumiesz o co mi chodzi? :)
Dla mnie mogą sypać, mi to nie przeszkadza.. Ja z tych "nienarzekających" raczej.. :)
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: shelly »

widzisz elfik, problem z narzekaniem jest spowodowany tym, ze Polacy lubia narzekac. ;) Natomiast to, ze Polacy lubia narzekac z kolei jest spowodowane tym, ze u nas (w Ostrolece przynajmniej) wszystko robione jest byle jak i na odwal, jak najtaniej aby tylko wiecej kasy w kieszeni zostalo. I tak kolo sie zamyka.
incognitusek
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:25
Lokalizacja: z nienacka

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: incognitusek »

shelly pisze:... u nas (w Ostrolece przynajmniej) wszystko robione jest byle jak i na odwal...
nie do konca - na tylach Urzedu Miasta snieg ladnie zebrano (normalnie na sniezke nie uzbierasz) i wywieziono takze prosze nie przesadzac :D
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: elfik »

No a nie wywiązują się? Wszystkie ulice są przejezdne, przynajmniej ja nie mam problemów z podrózowaniem (no.. miałam trochę problem z wyjazdem z parkingu, ale łopata w rękę, chwila przerzucania śniegu i wyjechałam).. a to w jakiej kolejności są odsnieżane, to (chyba) nie firma ustala, a ktoś z góry...? Poprawcie mnie jeśli nie mam racji..

Dobra, wycofuje się.. Chyba mam za dużo optymizmu w sobie... Zakończę słowami: "Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"..
Miłego dnia!
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: shelly »

incognitusek pisze:
shelly pisze:... u nas (w Ostrolece przynajmniej) wszystko robione jest byle jak i na odwal...
nie do konca - na tylach Urzedu Miasta snieg ladnie zebrano (normalnie na sniezke nie uzbierasz) i wywieziono takze prosze nie przesadzac :D
rzeczywiscie, przesadzilam... prosze wybaczyc :faja:

co do ulic to prawda, sa przejezdne, ale chyba mialy byc odsniezone....
porfirion32
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2010, 23:21

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: porfirion32 »

Czy ktoś z Was przejeżdżał ulicą Przemysłową? - ciekawi minie jakie macie doznania.
adm82
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2010, 9:03

Re: Dlaczego nasze miasto NIGDY nie jest odśnieżane?

Post autor: adm82 »

Czasami jadę ulicą Ławską jednak w tym roku miasto się nie popisało, kto właściwie odpowiada za tą drogę może gmina, idealna droga do sportów ekstremalnych. Bez zimówek nie wjeżdżać.
ODPOWIEDZ