Nasza kochana Policja

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Stiwi
plutonowy
Posty: 211
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Stiwi »

nawet kupując nowiutkiego kompa ze sklepu instalują nam Windowsa i MSOffice i kupe innych programów bez licencji i bez zezwolenia na rozpowszechnianie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Post autor: Fad.Er »

mArCiNq pisze:
Fad.Er pisze:Miałem już nie pisać na tym forum no ale jeszcze słowko.
steward chciałbym zobaczyć twoje oprogramowanie i gry z których korzystasz, bo z tego co wiem to też niejest w 100% legalne.
To samo tyczy się kolegi mArCiNq!

ŚMIAĆ MI SIĘ Z WAS CHCE! PRAWORZĄDNI OBYWATELE NASZEGO SMUTNEGO JAK ................. MIASTA!!

słuchaj stary nie wiesz to nie mów bo ja tam gier piratów to mam chyba z 4 czy 5 i moge je w kazdej chwili wyrzucic bo w nie niegram w ogole malo gier kupowalem muzyki tez nie mam filmow no mam kilka a oprogramowanie to też mam chyba w 100% czyste

a to poprostu była czysta niedorzeczność żeby przez kilka lat studio perfect sobie sprzedawalo nielegalne plyty bo to nie bylo kilka plyt tylko tysiace moj kolega np. bardzo czesto tam kupowal bo to maniakalny gracz :) Dobrze się stało że wkoncu z tym skonczyli
i podzielam zdanie blitza ze pewnie nie dali w łape czy cos i ich sprzatneli !
Śmiać mi się chce jak czytam wasze posty stiwi ma rację> sam pracowałem swego czasu w jednym z największych sklepów komputerowych! wy sami niewiecie co macie!!
mArCiNq to czy ktoś ma 4 czy 400 nielegalnych płyt to jest bez różnicy! i czemu tych 4 czy 5 piratów nie wyrzuciłes do tej pory , albo inaczej po co je kupowałeś , ale ty napewno dostałeś je w prezencie!
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

hmmm .......................

ja swojego kompa sam złożyłem i instalowałęm tylko te programy które mają licencję OEM - to też jest pewne ograniczenie, ale można z netu zawsze ściągnąć uaktualnienie i program chodzi jak pełna wersja
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

Ja mam oryginalne CD WinXp i Norton AntyVirus 2005. Programy typu winamp, winrar sa freewer'owe.
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

jest różnica w cenie jeśli chodzi o wersję OEM a pełną :D

wersja Microsoft Windows XP Professional PL OEM kosztuje 607 zet

wersja Microsoft Windows XP Professional PL BOX kosztuje 1271 zet

oczywiście używam wersję OEM, natomiast wersję BOX instalują w sklepach by komputer chodził (nie potrzebna jest rejestracja - robią to w sklepie)
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

no nie zawsze to prawda, że konsola jest lepsza od PC

fakt ................. konsola podłączona jest do TV, duży ekran, ale z odpowiednią konfiguracją sprzętową PC w gry się gra lepiej niz na konsoli :D

Pozdrawiam, ale to temat poboczny i być moze moderator imć ***** może skasować posty nie będące w temacie
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

No jak to fajnie słyszeć jacy to przykładni komputerowcy na tym forum siedzą... Ja przyznam się szczerze w, że w domciu to nie wszystko było cacy i dopiero teraz po formacie c: wywaliłem wszystkie piraty, ale w pracy w firmie wszystko jest i było zawsze w jak najlepszym porządku - także nie mam się czego wstydzić..
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

e tam ............................

niektórzy kozaka rżną :D :D :D :D :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

Nasza kochana Policja
widzicie jaka kochana nawet dzieciom na festynie udostępniła radiowóz i znakowała rowery :]
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

oes pisze:e tam ............................

niektórzy kozaka rżną :D :D :D :D :D
coś sie tak tych kozaków uczepił :?: może sam kozaczysz co oes ?
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Awatar użytkownika
netes
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2005, 23:20

Post autor: netes »

oes pisze:
Michał pisze:w dzisiejszych czasach watpie zeby ktokolwiek mial wszystkie programy zainstalowane w systemie oryginalne...
to zależy jakie...................
:arrow: freeware - tylko do użytku domowego i bez licencji
:arrow: adware - z ograniczoną licencją na określony czas, gdzie po upływie tego czasu należy program odinstalować lub zapłacić za pełną licencję autorowi (czasem za programik mozna wysłać widokówkę z swojego miasta - są takie dziwne życzenia autorów) :D
Buehehe... śmiać mi się chce, jak widzę jacy fachowcy tu piszą - od kiedy adware to licencja na jakiś czas? Adware to oprogramowanie, którego używasz jak długo chcesz, ale jest ono upakowane mnóstwem reklam... i tyle. Trial to to o czym napisałeś, choć też nie do końca.
A co do pirackiego oprogramowania to nie wierzę, że wszyscy jesteście tacy przykładni, jeżeli chodzi o soft. Mogę sobie dać rękę uciąć, że każdy z Was ma w domu jakieś piraty... a nawet jeśli nie soft to filmy, mp3 itp.
Ludzie wyluzujcie, bo znaleźliście sobie aferkę, i szalejecie na forum jakie to Wy macie legalne progsy. A może jeszcze powiecie, że nie macie mp3? Życzę kontroli policyjnej...

A jeszcze jedno oes...
OEM to wersja dostarczana wraz z komputerem, bądź nowym sprzętem (np. legalne jest kupienie WinXP OEM z np. myszką, ale bez niej już jest niezgodne z prawem), BOXy to oprogramowanie, które możesz kupić samo, bez niczego, które zazwyczaj ma jeszcze dodatkowo np. roczny okres pomocy technicznej itp...
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

otóż by pozbyć się reklamy w ADWARE trzeba wykupić licencję
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
netes
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2005, 23:20

Post autor: netes »

Oes owszem, ale napisałeś bzdury, że adware'a trzeba odinstalować po jakimś czasie lub zapłacić autorowi, aby dalej go używać. I jeszcze coś:
OEM - to też jest pewne ograniczenie, ale można z netu zawsze ściągnąć uaktualnienie i program chodzi jak pełna wersja
Co masz na myśli? OEM to pełna wersja dostarczana ze sprzętem jak już pisałem. Co innego "bundled" jak np. Nero dostarczane z nagrywarkami, które chodzi tylko z modelami konkretnych firm, ale zapomnij o aktywacji jego na pełną wersję poprzez ściągnięcie z netu (no chyba, że sobie ściągniesz nr seryjny, ale przecież Ty jesteś bardzo przykładny i seriali nie ściągasz)... ehh
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

netes pisze: A co do pirackiego oprogramowania to nie wierzę, że wszyscy jesteście tacy przykładni, jeżeli chodzi o soft.
Zwróć uwagę, że większośc osób napisała, co ma legalnego, a resztę hmmm.... przemilczała ;). Przecież nikt nie będzie się chwalił pirackim softem, nie sądzisz ?
Ale jak widzisz legalne oprogramowanie jest trendy :). To dobrze, może powolutku, powolutku zrobi się normalnie. Chociaż wiem, że warunkiem są normalne ceny.
I jeszcze o mp3 ... Ja mp3 traktuję jako zło konieczne. Porównaj jakość tłoczonej płytki audio (z pachnącą okładką :)) z mp3 - najczęściej na necie są utwory 128 czy 256 kb (czy jaka tam jednostka jest). Nagraj to teraz na audio i zapuść na wieży - bleeeee. I pomijam tu zupełnie kwestię legalności - po prostu płaci się za jakość.
Pozdrówka
paul997
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

wieża jest bardzo stara (taka mam z 1995 roku) nie odtwarza dobrze teraźniejszych CD (nie ma możliwości wgrania nowego oprogramowania, mimo ze japończyk), natomiast na kompie brzmienie nowszych płytek jest prawie idealne :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
ODPOWIEDZ