jaki internet jest dostępny

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
sylwek123
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2007, 20:36
Lokalizacja: O-ka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: sylwek123 »

Ok spoko, tylko trochę mało filmów do wyboru na tym wrzuc, macie może jakieś inne serwery na których można oglądać filmy bez limitów >?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Qrzysio »

To nie jest temat od podawania linków. Załóż nowy wątek w dziale hyde-park.
kris2011
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 29 sty 2011, 12:22

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: kris2011 »

Vectra ma teraz ciekawe oferty. Pakiet złoty ( czyli 88 programów w tym 2 HD ) + internet 24 MB ( od 24.00 do 12.00 wzrasta do 48 MB ) = 59,90zł a przez pierwsze 4 miesiące płacisz za każdą z usług po 1zł, czyli w tym przypadku 2 zł przez 4 miechy:) umowa na 24 miesiące. Net wychodzi cię w tym pakiecie 11.90 miesięcznie za 24MB, bo za tv płacisz 48 zł. Bo sam internet 24MB na 24 miesiące kosztuje 94.90 zł
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Instruktor_Marcin »

Piękna cena, tylko niestety najpewniej jednorazowa. Po dwóch latach możesz spodziewać się znaczącej podwyżki. Przecież aktualnie w cenniku Vectry takie opcje kosztują ponad 130zł miesięcznie. Szkoda, że nie można podpisać umowy na trzy lata :wink:.

Dla mnie wygląda to na ceny dumpingowe, aby pozbyć się konkurencji. KTH to akurat mogą "rozjeżdżać" za to co ostatnio wyczyniają z brakiem przepustowości, ale mam nadziej, że YNet się utrzyma :devil:.
kris2011
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 29 sty 2011, 12:22

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: kris2011 »

zanim wprowadzą nowe ceny, to muszą cię dużo wcześniej powiadomić, bo jak nie zgadzasz się, to możesz rozwiązać umowę bez żadnych kosztów. I ja mówię o paczce gdzie jest internet i telewizja, a nie o jednej usłudze. bo w paczkach taniej wszystko wychodzi.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: przeklinak »

co z tego że Vectra ma dobre oferty jak mało gdzie w oce jeszcze jest dostępna
zobacz kiedy założyłem ten temat a do dnia dzisiejszego Vectry u mnie w bloku ani widu ani słychu !!!!!
natomiast ynet założysz praktycznie wszędzie w mieście może czasem są z nim drobne problemy ale i tak polecam tę siec
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Gerrard »

Instruktor_Marcin pisze:Dla mnie wygląda to na ceny dumpingowe, aby pozbyć się konkurencji.
Ceny są na pewno zaniżone dla Ostrołęki, tylko pewnie mają na to jakiś sposób, że konkurencja im nic nie zrobi.

Ja zapraszam Ynet na domki jednorodzinne os. stacja, pomian, kwiatowe, centrum itd. Każdy by brał od was Internet, bo Internet na łączach TP jest strasznie drogi. Do tego Internet max.20Mb/s, ale tylko w reklamach, bo mało kto może mieć takie łącze z powodu infrastruktury, ja mogę mieć max 6Mb/s. Jeszcze wymagają mieć abonament telefoniczny lub opłatę za utrzymanie lini.
A te super ceny, które pokazuje np. Netia w reklamach są tylko realne na ich łączach, których mają bardzo mało, pewnie zrobione tylko w celach marketingowych...
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: morus »

Instruktor_Marcin pisze:Dla mnie wygląda to na ceny dumpingowe, aby pozbyć się konkurencji.
Ceny są dumpingowe...
Gerrard pisze:Ceny są na pewno zaniżone dla Ostrołęki, tylko pewnie mają na to jakiś sposób, że konkurencja im nic nie zrobi.
Nie mają na to raczej sposobu, jest to nielegalne. Wszystko byłoby OK gdyby takie ceny obowiązywały w całej Polsce.

pozdr
Ostatnio zmieniony 05 lut 2011, 14:46 przez morus, łącznie zmieniany 1 raz.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Instruktor_Marcin »

@morus. Trzymajcie się. YNET must prevail ;).
A za dwa lata zapraszam na część osiedla Centrum na północny wschód od ulicy Sikorskiego :).

Niestety dla mnie wygląda na to, że KTH postanowiło się poddać konkurencji i ani nie wprowadza nowych usług (czytaj TV), ani nie zamierza wykupić łącza "na świat" o większej przepływności.

Póki Vectra się u mnie nie pojawi to jakoś wytrzymam z tymi 2Mb/s z 10 w godzinach szczytu. Chociaż czekanie na załadowanie filmiku HD na YouTube z Google Global Cache nieco denerwuje. Póki łącze im "wyrabiało" to pobierało nawet 1MB/s, teraz jak po 18-tej ściąga 300KB/s to jest już święto. Sytuacja pogarsza się już od listopada ubiegłego roku, ale póki prędkość nie spadała poniżej 4-5Mb/s to mi bardzo nie przeszkadzało.

Później będę pertraktował z KTH albo poprawienie warunków, albo rozwiązanie umowy bez kary umownej. Jak będą nieugięci to skarga popłynie do UKE. Niech urzędnicy mają co robić. Przy okazji może odwiedzą nas jakieś szychy w warszawki ;). Do tej pory raczej nie musieli zaglądać do Ostrołęki.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: morus »

Instruktor_Marcin pisze:@morus. Trzymajcie się. YNET must prevail ;).
A za dwa lata zapraszam na część osiedla Centrum na północny wschód od ulicy Sikorskiego :).

Niestety dla mnie wygląda na to, że KTH postanowiło się poddać konkurencji i ani nie wprowadza nowych usług (czytaj TV), ani nie zamierza wykupić łącza "na świat" o większej przepływności.

Póki Vectra się u mnie nie pojawi to jakoś wytrzymam z tymi 2Mb/s z 10 w godzinach szczytu. Chociaż czekanie na załadowanie filmiku HD na YouTube z Google Global Cache nieco denerwuje. Póki łącze im "wyrabiało" to pobierało nawet 1MB/s, teraz jak po 18-tej ściąga 300KB/s to jest już święto. Sytuacja pogarsza się już od listopada ubiegłego roku, ale póki prędkość nie spadała poniżej 4-5Mb/s to mi bardzo nie przeszkadzało.

Później będę pertraktował z KTH albo poprawienie warunków, albo rozwiązanie umowy bez kary umownej. Jak będą nieugięci to skarga popłynie do UKE. Niech urzędnicy mają co robić. Przy okazji może odwiedzą nas jakieś szychy w warszawki ;). Do tej pory raczej nie musieli zaglądać do Ostrołęki.
A na jakiej ulicy mieszkasz?

Zaraz składamy o warunki kanalizacyjne do tp i targamy do Ciebie swiatlowod;)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Instruktor_Marcin »

Nie no morus dzięki za zlitowanie się, ale niestety aktualnie wiąże mnie długoletnia umowa z KTH :(. Muszę ten problem na razie rozwiązać.
Głupi byłem, gdyż w sierpniu wszystko u moich znajomych działało o każdej porze na praktycznie maksymalnych parametrach i skusiłem się na niskie ceny. Chociaż u was zapłaciłbym tyle samo w umowie o rok krótszej, ale niestety nie oferowaliście usług w mojej lokalizacji.

Poza tym boje się więcej pisać na forum, bo pewnie ktoś z KTH to czyta. Mam nadziej, że nie zarządzają serwisem MO i nie znają mojego IP. :wink:

Bo jak na razie to wszystko wskazuje, że tak jest :wink: i dziś od 10 rano mam prędkość nie przekraczającą 3Mbit/s i tylko czasami pojawia się 5Mbit/s.

Nawet teraz jest znacznie gorzej i aż wstyd mi się z tym eksponować, ale popatrz sam:
Obrazek oraz Obrazek

Chyba mnie wstawili do kolejki o obniżonym priorytecie ;).
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: morus »

Instruktor_Marcin pisze:Nie no morus dzięki za zlitowanie się, ale niestety aktualnie wiąże mnie długoletnia umowa z KTH :(. Muszę ten problem na razie rozwiązać.
Głupi byłem, gdyż w sierpniu wszystko u moich znajomych działało o każdej porze na praktycznie maksymalnych parametrach i skusiłem się na niskie ceny. Chociaż u was zapłaciłbym tyle samo w umowie o rok krótszej, ale niestety nie oferowaliście usług w mojej lokalizacji.

Poza tym boje się więcej pisać na forum, bo pewnie ktoś z KTH to czyta. Mam nadziej, że nie zarządzają serwisem MO i nie znają mojego IP. :wink:

Bo jak na razie to wszystko wskazuje, że tak jest :wink: i dziś od 10 rano mam prędkość nie przekraczającą 3Mbit/s i tylko czasami pojawia się 5Mbit/s.
Chyba mnie wstawili do kolejki o obniżonym priorytecie ;).
Etam, daj ulice na PM, zobaczymy moze mamy gdzies niedaleko kabelek, zrobimy jakas mega promocje do konca trwania umowy z Twoim dostawca;)

Tak poza tym to skladales reklamacje? Pisemna reklamacja, cos tam powinna zdziałac

Obrazek
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Instruktor_Marcin »

Morus, gdybym na 100% był pewny, że KTH nic z moją sytuacją nie zrobi to już sam bym ciągnął od was światłowód ;). Na razie jedynie ostrzegam innych użytkowników, aby nie podpisywali długich umów na wyższe prędkości, gdyż i tak niewiele lub nawet nic na tym skorzystają.

Nie wykluczam, że po napisaniu reklamacji mogą nadać mojemu IP wyższy priorytet w sieci i będę miał tyle ile w umowie. Do momentu, gdy większość mega-ściągaczy nie napisze swoich reklamacji ;). Ale reszta użytkowników będzie miała tak jak do tej pory. Wolałbym, aby firma z własnej woli rozbudowała swoje łącze(a), gdyż nie jest możliwe, aby nie widzieli iż od 10 do 22 mają je wysycone. A tak jest szczególnie w weekendy.

Jak już wyczerpie wszelkie drogi pomyślnego rozwiązania tej sytuacji to zgłoszę się do Was :).

Tak przy okazji. Potrafisz mi teraz z pamięci powiedzieć, czy pod ulicą Sikorskiego znajdują się dostępne studzienki tele-techniczne w okolicy ulicy Zubrzyckiego? Bo z tego co zauważyłem to osoby ze "starego" osiedla Centrum mają telefony podpięte do centrali na ulicy Zawadzkiego. Z tego względu nie mógłbym wziąć szybszej Neostrady niż 6Mb/s i nie obejmuje mnie LLU Netii, ale i tak raczej na żadną z tych opcji bym się nie zdecydował :).
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: morus »

Instruktor_Marcin pisze: Tak przy okazji. Potrafisz mi teraz z pamięci powiedzieć, czy pod ulicą Sikorskiego znajdują się dostępne studzienki tele-techniczne w okolicy ulicy Zubrzyckiego? Bo z tego co zauważyłem to osoby ze "starego" osiedla Centrum mają telefony podpięte do centrali na ulicy Zawadzkiego. Z tego względu nie mógłbym wziąć szybszej Neostrady niż 6Mb/s i nie obejmuje mnie LLU Netii, ale i tak raczej na żadną z tych opcji bym się nie zdecydował :).
Wiesz co, tu raczej nie chodzi o studzienki tylko kable, ich jakość, odległość od centrali, obciążenie itp. Kumpel mial neostrade na pomianie, pomian podpięty jest z centrum. W dzien wszystko bylo ok, od 18 porazka. Inny kumpel, ma neo w domkach obok ZUS, i ten sam motyw

pozdr
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Instruktor_Marcin »

Niestety to co napisałeś wskazuje na czarny scenariusz :(.

TePsie samej brakuje przepustowości z (w) Ostrołęki(ce). Jeżeli w dwóch różnych lokalizacjach podpiętych do różnych central (Zubrzyckiego i Zawadzkiego) brakuje pasma to nie jest za ciekawie ;(. Czyli wychodzi na to, że KTH nie może kupić większej przepustowości. Teraz pozostaje im tylko wprowadzenie ograniczeń na P2P. Przynajmniej w godzinach szczytu 18-22.

Wy macie na szczęście dodatkowe łącze od Exatela i jakoś tam przędziecie.

Z tego co się orientuje to Vectra korzysta z łączy od Neti. Widziałem, że ma on na Zawadzkiego punkt styku, ale nie jestem pewny czy doprowadzili do Ostrołęki własny szkielet 40Gb/s czy dzierżawią światłowody od Exatela.
Niestety więcej możliwości połączenia to u nas raczej nie ma :(.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: morus »

Instruktor_Marcin pisze:Niestety to co napisałeś wskazuje na czarny scenariusz :(.

TePsie samej brakuje przepustowości z (w) Ostrołęki(ce). Jeżeli w dwóch różnych lokalizacjach podpiętych do różnych central (Zubrzyckiego i Zawadzkiego) brakuje pasma to nie jest za ciekawie ;(. Czyli wychodzi na to, że KTH nie może kupić większej przepustowości. Teraz pozostaje im tylko wprowadzenie ograniczeń na P2P. Przynajmniej w godzinach szczytu 18-22.

Wy macie na szczęście dodatkowe łącze od Exatela i jakoś tam przędziecie.
Wiesz, tu chodzi raczej o zwykłą uczciwość ludzką. Możliwości zawsze są. Jak się nie ma wystarczającej ilości pasma to się go nie sprzedaję, jak brakuje trzeba kupić, zmodernizować co trzeba, zainwestować, monitorować itp itd. Można też jak niektóre firmy, podpisać długoterminowe umowy przygotować się na narzekania oraz reklamacje klientów. Przy każdej reklamacji wskazywać odpowiedni paragraf w umowie mówiący o tym że prędkość nie jest gwarantowana tylko maksymalna i może spaść o 70% w godzinach szczytu;)

U nas polityka jest zupełnie inna, kupując 20, 30 mega, tyle ma być jeśli nie ma stajemy na głowie aby było. To nie reklama naszych usług;)

pozdr
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Instruktor_Marcin »

@morus. Jednak okazało się to co po twoich informacjach zacząłem podejrzewać. Czyli, że zabrakło KTH pasam u obecnego operatora (TPSA) i nie mogą więcej dokupić. Podobno do końca bieżącego miesiąca mają zmienić dostawcę. Ciekawe co z tego wyjdzie. TPSA nie była taka zła a do tego miała całkiem niezłe łącza do Google Global Cache. Jak we wrześniu otwierałem filmy z Youtuba to polskie ładowały się niemal natychmiast i to niezależnie od pory dnia.

Czyli wychodzi na to, że nie będę mógł wypowiedzieć umowy bezkarnie. Musisz na razie wstrzymać plany inwestycyjne w moim rejonie :wink:. Chyba, że będziecie na starym Centrum coś budowali to dajcie znać na forum :devil:.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: morus »

A co to dokładnie "stare centrum"??
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: jaki internet jest dostępny

Post autor: Instruktor_Marcin »

Stare centrum powstało przed nowym i jest od niego oddzielone ruchliwą drogą oraz dwoma rzędami domków jednorodzinnych. To są ulice: Buczka, Jezierskiego (dawniej Nowotki), Sochaczewskiego (Findera).

Do tego jedyną firmą świadczącą tu usługi dostępu do Internetu jest KTH, która w dodatku nie za bardzo inwestuje w infrastrukturę i raczej nie doczekam się podłączenie bloku za pomocą FTTB. Czyli o opcji 240Mb/s w nocy mogę zapomnieć ;).
ODPOWIEDZ