Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofertę?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
betewu
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2010, 11:01

Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofertę?

Post autor: betewu »

Witam. Od 3 lat jestem użytkownikiem tp i moja umowa właśnie dobiega końca. Zastanawiam się nad innymi operatorami jak netia. Najbardziej z wszystkiego zależy mi na dość szybkiej prędkości i niskich pingach w grach np. Call of duty, Cs itp.
Czy macie mi coś do zaproponowania, a może sami zmienialiście tp na innego operatora.
Pozdrawiam i proszę o opinie.
P.S: Zależy mi aby cena internetu nie przekraczała 60zł/m. Mieszkam na osiedlu centrum.
hero9978
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 lip 2010, 11:46

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: hero9978 »

Polecam ci ynet jest to internet kablowy za 55zł (umowa na 24m) masz 4 m są i inne oferty mam ynet i jestem zadowolony wieje internet zawsze jest . Morze z raz mi się zażyło niemieć internetu a mam go z 1,5 roku . A i nie polecam neti zamiast napisanego na kartce 4 internet wyciąga niecałe 2 a i po burzy niema internetu z 3 dni . A i co do gier ja ma w ynet 2 m i mam ping w CS niecałe 20 wiec polecam
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: _KanaR_ »

także polecam Ynet. Korzystam z ich usług od 4 lat. Za 5mbit w bloku przy podpisaniu umowy na czas nieokreslony płacę 59,- miesięcznie. W nocy masz bonusy, czyli prędkość x4. Kiedyś bywało różnie, teraz nie ma najmniejszych problemów z dostępnością do sieci :)
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: oes »

Polecam najbardziej stabilną sieć z dostępem do internetu... ELNET tel. 503178433
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
betewu
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2010, 11:01

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: betewu »

A co powiecie na KTH podobno od czasu problemów i jednego wielkiego lanu dużo się zmieniło. Czy jest to prawda?
Zastanawiam się nad Ynet a KTH
Macie zewnętrzne ip czy wewnętrzne w tym ynecie ?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: Qrzysio »

W YNET możesz mieć swoje IP, trzeba tylko o to poprosić.

YNET jest bardzo ok. Kable są światłowodowe pomiędzy blokami, więc prędkość jest naprawdę dobra.
Poza tym polecić mogę także Netię, tańsza o ok. 30% od TP SA a jakość ta sama.
szamanka
starszy szeregowy
Posty: 65
Rejestracja: 09 maja 2010, 18:03

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: szamanka »

Tylko STACJA-NET.
betewu
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2010, 11:01

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: betewu »

Qrzysio, tak zastanawialem sie nad netia, ale slyszlem o jej nowej ofercie same minusy... Teraz mam dylemat czy faktycznie to prawda, czy nie.
Ludzie podobno biora a pozniej chca jak najszybciej uciekac.
Zdecyduje sie chyba na ynet
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: _KanaR_ »

Mam kilku znajomych, którzy mają Netię i szczerze mają jej dosyć :) Prędkość zapisana w umowie a prędkość faktyczna łącza to zupełnie inna historia i nie mają ze sobą wiele wspólnego. Nawet maila z większym załącznikiem nie napiszesz :) Ja bym wybrał coś z lokalnego rynku. Ynet mogę szczerze polecić. Ja mam w umowie 5Mbit a ponizej masz wynik testu łącza:

Obrazek
betewu
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2010, 11:01

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: betewu »

_kanar_, widze ze predkosc jest nawet wieksza od tej preferowanej przez operatora w porownaniu do netii. Obiecuje ona 20mb bezawaryjnego neta, a tak naprawde net wyciaga 11 i jeszcze jest zlagowany.
Jeszcze do ciebie dwa pytania:
1. Czy faktycznie w nocy internet jest 4x szybszy?
2. Czy ping przy 5mb jest niski w grach nie ma lagow?
Bratanek jest u mnie codziennie i mnie o to meczy :)
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: _KanaR_ »

1. Tak. od godziny 00 do godziny 10 rano masz 4x większą prędkość łącza. net śmiga jak szalony wtedy :)
2. Grałem niedawno w GRIDa na PC po necie - zero lagów. Jak na konsoli pykam też jest super :)
marcin930927
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 01 lut 2010, 22:23

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: marcin930927 »

Polecam Ynet,
Wszystko zawsze działa, tylko jakiś czas temu panowie montowali coś i włączali/wyłączali no ale to normalne.
Ja mam 1MB i w cs ping do 20. Jeszcze zależy jaki serw, ale i tak zawsze mam praktycznie niższy od innych neo ^^
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: Qrzysio »

Ja również polecam YNET, ale uważam, że na Netię się uwzięliście. Sam używam i nie ma problemów, nie ma lagów, a pingi są dobre. Poniżej wyniki:
Załączniki
ping-netia.jpg
hero9978
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 21 lip 2010, 11:46

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: hero9978 »

Bierz ynet mam i polecam z czystym sumieniem niema się co zastanawiać . A Netia to jak lekko zawieje to netu brak a i co do khe to jest ok ale lepszy ynet khe ma czystsze awarie
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: _KanaR_ »

Nikt się nie uwziął. Ja pisze tylko o doświadczeniach moich znajomych z tym operatorem :) Nie mam nawet jednego znajomego zadowolonego z usług Netii :D
betewu
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2010, 11:01

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: betewu »

Dziekuje wam wszystkim za opinię. Postanowiłem, że telefon wezmę z netii (non stop), a internet z ynet (5kę). Miłe Panie w biurze jeszcze mnie do tego przekonały ;).
Aha jak to jest z tym ip zewnętrznym? To zmienia tylko to, że nikt nie będzie miał mojego ip, czy coś jeszcze ?
Pozdrawiam temat do zamknięcia jeszcze tylko kwestia wyżej
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: _KanaR_ »

Jak masz IP zewnętrzne to znaczy, że masz swoje indywidualne. Jak wewnętrzne to kilku uzytkowników moze mieć takie IP jak i ty... chyba jakoś tak :D Nie wiem jak jest w przypadku zewnętrznego IP z bonusami. Zapytaj się w BOK.
betewu
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2010, 11:01

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: betewu »

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Temat do zamknięcia :)
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: Gerrard »

Jeśli chodzi o internet szerokopasmowy na liniach Tp to polecam Netie, jest dużo tańsza o Neostrady, a jakość zawsze będzie taka sama. A osobom, którym skacze ping i zrywa połączenie na liniach TP, to mają wadliwą linie i przestarzałą stacje od domu do stacji. Ja tak miałem i wywalczyłem sobie wymianę, teraz mam pingi do 20ms i brak zrywania połączenia. Jestem zadowolony z usług Netii. A najlepiej mają osoby, które posiadają linie Netii wtedy ceny są jeszcze mniejsze.

A jeśli ktoś posiada dostęp do Ynetu, to polecam wybrać Ynet od Netii, Neostrady itp. Nie musisz mieć telefonu lub opłaty za utrzymanie lini, dużo szybsze prędkości w Ynecie.

Na tą chwile polecam (jeśli ktoś ma dostęp), w prawie wszystkich blokach (Spółdzielni mieszkaniowej Ostrołęka) wchodzi VECTRA (internet, telewizja, telefon). Wszystkie przewody, stacje itd. są nowe, światłowody między blokami, Internet 64Mb/s. Aktualnie działa już telewizja analogowa, początek września rusza telewizja cyfrowa, Internet i telefon. Montaż instalacji kosztuje 0zł, przez ok. 2 miesiące masz wszystkie kanały telewizji analogowej za free, z tej instalacji podłączasz się do innych usług Vectry.
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: _KanaR_ »

Prędkość mojego łącza z bonusikami:
Obrazek
:D
ffff
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2010, 21:03

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: ffff »

Mieszkam na centrum i mam od 3lat KTH. Nie mogę nic złego napisać o tym dostawcy. Aktualna prędkość 2Mb wszystko działą bezproblemowo, speedtester pokazuje, że jest faktycznie 2Mb. W nocy od 00:00 do 7:00 mam chyba x2 albox4 i kiedyś jak sprawdzałem prędkość było OK. Za pół roku chyba kończy mi sie umowa, wiem że teraz w cenie 45zł przy umowie na 24m-ce sa juz dużo większe prędkości.
Z czystym sumieniem moge polecić KTH
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: _KanaR_ »

W ynecie są nowe cenniki na bloki. jak umowe na 1 rok podpisujesz to masz 12Mb/s w dzień a w nocy 48Mb/s za 59 zł :)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: Instruktor_Marcin »

Ja raczej odradzam KTH.
Z zakupionych 10Mbps w godzinach szczytu: 19-21 mam zazwyczaj maksymalnie 2Mbps.
Obrazek

To już nawet gorzej niż w Vectrze, gdzie z zakupionych 24Mbps użytkowniczka ma jedynie 4-5Mbps.

Jak ktoś może to proszę wkleić wynik pomiaru w tym przedziale czasowym dla sieci Ynet.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: Michał »

Obrazek

Obrazek

To mój test łącza 15mb z Ynetu. Ja jestem bardzo zadowolony :)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Dostawcy internetu - Co się opłaca, a co nie? Którą ofer

Post autor: Instruktor_Marcin »

Michale dzięki za testy. Tylko trochę za wczesna godzina.

Aktualnie na zakupione 10Mbps w KTH także mam w zasadzie maksimum:
Obrazek

Jak możesz to zrób testy po godzinie 19-tej. Ja u siebie też sprawdzę, gdyż wydaje mi się, że dzisiaj jakoś sytuacja wygląda lepiej niż w poprzednim tygodniu.
ODPOWIEDZ