Surowe kary na miejskich parkingach

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: tremendes »

Piszę w sprawie horrendalnych mandatów za nieopłacenie parkingu miejskiego opiewających na kwotę 200 zł za kilka minut postoju. Jak to jest, że prywatny zarządca otrzymał gotowe parkingi, nie wybudował ich ani ich nie utrzymuje a ustala tak wysokie kary? Dla porównania w takim szpitalu za zniszczony bądź zgubiony bilet kara wynosi 60 zł - sprawdziłem. Dodatkowo luje wystawiające mandaty idą po najniższej linii oporu i wystawiają je od razu jak zauważą, że ktoś nie ma biletu. Zdążyłem zrobić zakupy, kupiłem ulubione słodkości w sklepie z wypiekami, ziemniaki, marchewkę i pietruszkę w warzywnym praktycznie bez żadnych kolejek, co zajęło mi nie więcej niż kilka minut a kara została już nałożona. Rozumiem, że ideą powołania płatnych parkingów było to, żeby pozbyć się osób, które z publicznych miejsc parkingowych zrobiły swoje prywatne całodobowe stanowiska parkingowe lub przynajmniej okupowały je długimi godzinami. Ale główny zarzut to wysokość kar. Dlaczego Miasto nie interweniuje? Rozumiem, że zarządca może sobie ustalić kwoty z sufity, ale Miasto powinno uświadomić go, że może przemyśleć dalszą współpracę jeśli nie wykaże się odrobiną zdrowego rozsądku.
Dimelo
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:03

Re: SUROWE KARY NA PARKINGACH MIEJSKICH !

Post autor: Dimelo »

Z tego co wiem, to jeśli zapłacisz mandat w ciągu 10 dni roboczych to jego wysokość zmniejsza się do 20 zł. Ale mimo wszystko masz rację - pierwsze 15-20 minut powinno być darmowe... :?
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: SUROWE KARY NA PARKINGACH MIEJSKICH !

Post autor: tremendes »

Ja nie mam pojęcia jak rozumieć: "wysokość opłat dodatkowych ulega obniżeniu do 20 zł" . Dla mnie wynika z tego, że oprócz kary zasadniczej 200 zł są jakieś opłaty dodatkowe w wysokości 20 zł po opłaceniu w terminie a po terminie są jeszcze wyższe. Więc zakładając, że opłacę w terminie wychodzi mi kwota 220 zł. Jakby było "wysokość opłat" a nie "wysokość opłat dodatkowych" ulega obniżeniu to by było jasne.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: SUROWE KARY NA PARKINGACH MIEJSKICH !

Post autor: Infom »

Dla mnie to nie pojęte, żeby w mieście w którym mieszkasz w tak małym jak Ostrołęka, bez praktycznie żadnych turystów płacić za miejsca postojowe!
Jak już coś to właśnie powinno być 15-20 minut za darmo!
To nie Warszawa czy Olsztyn tylko Ostrołęka!!! Litości
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: SUROWE KARY NA PARKINGACH MIEJSKICH !

Post autor: tremendes »

Akurat płacenie za parkingi aprobuję. Dzięki temu nareszcie można w mieście zaparkować ale druczki napisano to tak jakby ktoś liczył, że ukarany nie sprawdzi jak jest i uiści kwotę 200 zł
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: SUROWE KARY NA PARKINGACH MIEJSKICH !

Post autor: Markqus »

ignorantia legis neminem excusat
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: SUROWE KARY NA PARKINGACH MIEJSKICH !

Post autor: tremendes »

Przypomnij sobie o swojej cennej maksymie jak sam będziesz frajerował w związku z nieznajomością prawa.
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: SUROWE KARY NA PARKINGACH MIEJSKICH !

Post autor: Markqus »

tremendes pisze: 01 lip 2023, 12:35 Przypomnij sobie o swojej cennej maksymie jak sam będziesz frajerował w związku z nieznajomością prawa.
A co Ty robisz?
mroczny mrówkojad
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2022, 20:10

Re: SUROWE KARY NA PARKINGACH MIEJSKICH !

Post autor: mroczny mrówkojad »

I dobrze gamoniu, że wlepili ci ten mandat. Kolejny cwaniaczek, któremu się wydaje, że za każdym razem jak będzie na rympał parkował to mu się uda.

"Piszę w sprawie horrendalnych mandatów za nieopłacenie parkingu miejskiego opiewających na kwotę 200 zł za kilka minut postoju."

Zanim coś napiszesz to pomyśl. 200 złotych to nie jest ani dużo , ani mało. Skąd ta osoba , która Jaśnie Panu Gamoniowi wystawiła mandat miała wiedzieć, ile czasu jaśnie Pan będzie raczył walić w ch... i ile czasu już tu sobie stoi. A gdyby cię złapał po miesiącu , to 200 złotych to dużo czy mało. Jeżeli rzeczywiście cię nie było tylko kilka minut, to w takim razie wystarczyło wrzucić 50 groszy.
Ale 50 groszy było szkoda. To żałosne.

I te 200 złotych dla takich żałosnych skner to zdecydowanie za mało. Powinieneś jeszcze 1000 razy napisać zdanie : Będę płacił za parkingi w Ostrołęce. To może coś by dotarło. Bo na razie nie dość, że waliłeś w ch.. to jeszcze masz ból du..y ,że cię złapali.
Powinieneś na tym portalu być nominowany w kategorii ***** roku.

Zupełnie oddzielny problem to to, czy parkingi w Ostrołęce powinny być płatne. Jeżeli tak to ile i które ? I
I czy trzeba koniecznie korzystać z usług firmy zewnętrznej.
W przypadku gdyby zdecydowana większość ludzi była uczciwa, to może jakiś sens ma rozwiązanie, żeby powiedzmy te pierwsze 15 minut było darmowe. Tylko jak takich ćwoków jak autor tego tematu będzie więcej to będą co 15 minut przychodzić po nowe bilety, żeby stać cały dzień za darmo.
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: tremendes »

To nadużywanie uprawnień wlepiać kary za 5-minutowy postój. Na ogół opłacam parkingi nawet drobnymi kwotami. Raz się zdarzyło, że nie opłaciłem. Na pewno zawsze opłacam te dłuższe postoje a ty racz jaśnie panie zaznajomić się z tematem od początku bo nie mam pretensji, że trzeba zapłacić tylko mam zastrzeżenia do innych rzeczy. Jeśli jest taka praktyka nakładania kar od razu to może rzeczywiście warto zrobić pierwsze 15 minut darmowe.
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: tremendes »

Minimum 15 minut a najlepiej tak jak jest w szpitalu 30 minut darmowe.
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: Markqus »

tremendes pisze: 02 lip 2023, 20:42 To nadużywanie uprawnień wlepiać kary za 5-minutowy postój. Na ogół opłacam parkingi nawet drobnymi kwotami. Raz się zdarzyło, że nie opłaciłem. Na pewno zawsze opłacam te dłuższe postoje a ty racz jaśnie panie zaznajomić się z tematem od początku bo nie mam pretensji, że trzeba zapłacić tylko mam zastrzeżenia do innych rzeczy. Jeśli jest taka praktyka nakładania kar od razu to może rzeczywiście warto zrobić pierwsze 15 minut darmowe.
Jeśli dobrze Ciebie zrozumiałem , to masz pretensje o to ,że postawiłeś samochód na płatnym parkingu , poszedłeś na zakupy , wróciłeś po pięciu minutach i był mandat .To chore , na razie nikt nie zrobił bezpłatnych minut a prawo jest jedno dla wszystkich ale, jesli to dla Ciebie problem ( może zbyt skomplikowane - ale jako dziecko internetu powinieneś poradzić sobie z aplikacją ) idź na piechote , albo jeździj na zakupy rowerem odejdzie Ci opłata za parkowanie .
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: QRP »

tremendes pisze: 28 cze 2023, 21:55 Piszę w sprawie horrendalnych mandatów za nieopłacenie parkingu miejskiego opiewających na kwotę 200 zł za kilka minut postoju.
Nie lubię jak ktoś ciśnie tu ciemnotę dlatego wymaga to sprostowania.
Opłata 200zł. to kwota do zapłaty po ustalonym terminie 14 dni od daty wystawienia wezwania. Jeśli jednak ktoś się poczuje i będzie chciał się rozliczyć z miastem w ciągu tych 14 dni to zapłaci tylko 10% tej kwoty czyli 20zł.
Poza tym te kilka minut postoju to 50 groszy. Naprawdę nie stać? To nie stawiaj auta na wyznaczonym parkingu.
A już najśmieszniejsi są ludzi stawiający fury za kilka setek tysięcy złociszy na polach wydzielonych z ruchu czyli tzw. 'zeberkach'. Biedaki :mrgreen:
Kficze
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, 9:32

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: Kficze »

QRP pisze: 28 cze 2023, 21:55 A już najśmieszniejsi są ludzi stawiający fury za kilka setek tysięcy złociszy na polach wydzielonych z ruchu czyli tzw. 'zeberkach'. Biedaki :mrgreen:
nic do dodania i beka niezmienna :lol:
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: tremendes »

QRP pisze:

> Nie lubię jak ktoś ciśnie tu ciemnotę dlatego wymaga to sprostowania.
> Opłata 200zł. to kwota do zapłaty po ustalonym terminie 14 dni od daty
> wystawienia wezwania. Jeśli jednak ktoś się poczuje i będzie chciał się
> rozliczyć z miastem w ciągu tych 14 dni to zapłaci tylko 10% tej kwoty
> czyli 20zł.
> Poza tym te kilka minut postoju to 50 groszy. Naprawdę nie stać? To nie
> stawiaj auta na wyznaczonym parkingu.
> A już najśmieszniejsi są ludzi stawiający fury za kilka setek tysięcy
> złociszy na polach wydzielonych z ruchu czyli tzw. 'zeberkach'. Biedaki
> :mrgreen:


Ciemnotę wciskacie wy nie rozumiejąc co się do was pisze.

1. Parkingi opłacam i mam na to dziesiątki biletów tylko z ostatniego czasu PRZED publikacją postu a nie po.
2. Nie byłem przeciwnikiem opłat, nie miałem wcześniej styczności z kontrolerami właśnie dlatego, że opłacałem parkingi.
Jednak muszę zmienić o nich zdanie skoro są tak cięci i wlepiają mandaty od razu, auto powinno postać przynajmniej pół godziny,
żeby z czystym sumieniem nałożyć na niego mandat. Z parkingów miały zniknąć auta okupujące je cały czas a nie żeby ganiać
kogoś kto stoi 5 minut.
3. Jakoś wszędzie indziej nie mam problemu z ustaleniem jakie są opłaty na parkingach a na podstawie tego mętnie
napisanego druku w życiu bym nie wywnioskował i nie uwierzył, że opłata może być zredukowana do 10% podstawy.
4. W związku z powyższym należałoby wprowadzić darmowe krótkie postoje.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: QRP »

tremendes pisze: 09 lip 2023, 1:47 Ciemnotę wciskacie wy nie rozumiejąc co się do was pisze.

1. Parkingi opłacam i mam na to dziesiątki biletów tylko z ostatniego czasu PRZED publikacją postu a nie po.
2. Nie byłem przeciwnikiem opłat, nie miałem wcześniej styczności z kontrolerami właśnie dlatego, że opłacałem parkingi.
Jednak muszę zmienić o nich zdanie skoro są tak cięci i wlepiają mandaty od razu, auto powinno postać przynajmniej pół godziny,
żeby z czystym sumieniem nałożyć na niego mandat. Z parkingów miały zniknąć auta okupujące je cały czas a nie żeby ganiać
kogoś kto stoi 5 minut.
3. Jakoś wszędzie indziej nie mam problemu z ustaleniem jakie są opłaty na parkingach a na podstawie tego mętnie
napisanego druku w życiu bym nie wywnioskował i nie uwierzył, że opłata może być zredukowana do 10% podstawy.
4. W związku z powyższym należałoby wprowadzić darmowe krótkie postoje.
Widzisz, gdybyś opłacał parking i w tym momencie zostałoby wystawione wezwanie do zapłaty to bez problemu mógłbyś to wyjaśnić na podstawie daty i godziny fotki samochodu i wystawionego biletu parkingowego. To jest proste i tak to funkcjonuje. Ty jednak postawiłeś sobie auto i nie opłacając parkingu poszedłeś zrobić zakupy. Stawiając świadomie samochód na miejscu wyznaczonego parkingu płatnego bez opłaty ponosisz pewne konsekwencje. Dziwi to tym bardziej, że jak napisałeś parkingi opłacasz.
Nie rozumiem tego jęczenia, tym bardziej, że spora grupa ludzi parkujących codziennie w Ostrołęce nie ma z tym żadnego problemu. Chodzi tu w szczególności o opłatę nawet na 2-3 minuty bo trzeba zrobić zakupy w zieleniaku.

I teraz hit sezonu. Jak wyobrażasz sobie weryfikację tych darmowych, krótkich postojów? W jaki sposób kontroler ma zweryfikować czy auto stoi 2 czy 10 minut? :mrgreen:
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: tremendes »

Czy tak trudno zrozumieć, że incydentalnie nie opłaciłem parkingu bo się np. spieszyłem? Opłaciłbym karę i nie robił zamieszania gdyby druk był jasny i zrozumiały. Niestety zabrakło mi wyobraźni, że karę można zredukować do 10% podstawy dlatego tego nie wyjaśniałem. Jak weryfikować darmowy postój? Bez żadnych zmian pobierać bilet jak to jest dotychczas, tylko ten na 15 czy 20 minut drukować bez opłaty.

Następna sprawa o której zapomniałem tutaj wspomnieć to bilety ożenione z danym parkingiem. Z jakiego powodu tak być musi? Powinien być jeden bilet na wszystkie parkingi miejskie. Często zmieniam parkingi w krótkim czasie. Jeśli jeśli jestem zaparkowany w danym czasie na jednym parkingu to nie zajmuję miejsca na innym parkingu na którym wykupiłem bilet. Także opłaty za bilokację też powinny być przemyślane.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: QRP »

tremendes pisze: 09 lip 2023, 12:37 Czy tak trudno zrozumieć, że incydentalnie nie opłaciłem parkingu bo się np. spieszyłem? Opłaciłbym karę i nie robił zamieszania gdyby druk był jasny i zrozumiały. Niestety zabrakło mi wyobraźni, że karę można zredukować do 10% podstawy dlatego tego nie wyjaśniałem. Jak weryfikować darmowy postój? Bez żadnych zmian pobierać bilet jak to jest dotychczas, tylko ten na 15 czy 20 minut drukować bez opłaty.
OK. Rozumiem, że to był incydent ale inaczej to się ma np. do jakiegoś ważnego spotkania albo wizyty u lekarza a zupełnie inaczej do kupna ulubionych słodkości i warzyw w zieleniaku. Wybacz ale nie kupuję takiego tłumaczenia.
Poza tym idąc do tego sklepu albo stojąc już w kolejce można opłacić parking z aplikacji w telefonie.
tremendes pisze: 09 lip 2023, 12:37 Następna sprawa o której zapomniałem tutaj wspomnieć to bilety ożenione z danym parkingiem. Z jakiego powodu tak być musi? Powinien być jeden bilet na wszystkie parkingi miejskie. Często zmieniam parkingi w krótkim czasie. Jeśli jeśli jestem zaparkowany w danym czasie na jednym parkingu to nie zajmuję miejsca na innym parkingu na którym wykupiłem bilet. Także opłaty za bilokację też powinny być przemyślane.
A czy wydzielone są jakieś strefy z różniącymi się opłatami na wszystkich parkingach miejskich? Jakoś tego nie zauważyłem. Na jeden samochód opłacam abonament i mogę zaparkować gdzie chcę. Za drugie auto płacę czasem z aplikacji i tu kwoty również są niezmienne bez względu na miejsce parkowania.
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: Markqus »

tremendes pisze: 09 lip 2023, 1:47

Ciemnotę wciskacie wy nie rozumiejąc co się do was pisze.

1. Parkingi opłacam i mam na to dziesiątki biletów tylko z ostatniego czasu PRZED publikacją postu a nie po.
2. Nie byłem przeciwnikiem opłat, nie miałem wcześniej styczności z kontrolerami właśnie dlatego, że opłacałem parkingi.
Jednak muszę zmienić o nich zdanie skoro są tak cięci i wlepiają mandaty od razu, auto powinno postać przynajmniej pół godziny,
żeby z czystym sumieniem nałożyć na niego mandat. Z parkingów miały zniknąć auta okupujące je cały czas a nie żeby ganiać
kogoś kto stoi 5 minut.
3. Jakoś wszędzie indziej nie mam problemu z ustaleniem jakie są opłaty na parkingach a na podstawie tego mętnie
napisanego druku w życiu bym nie wywnioskował i nie uwierzył, że opłata może być zredukowana do 10% podstawy.
4. W związku z powyższym należałoby wprowadzić darmowe krótkie postoje.
Tak Ci ciężko przyznać że to TWOJA WINA, Przestać płakać nad swoim biednym losem , popełniłeś wykroczenie , zapłać i żyj dalej . Darmowe 15 minut niczego nie rozwiąże bo jak było tu już powiedziane , będzie nagminnie nadużywane . I jak przyjdziesz po 20 minutach też będziesz miał pretensje ,że Ty tylko przecież 5 minut przekroczyłeś . Ja korzystam z aplikacji . Wysiadam , uruchamiam aplikacje , wsiadam do auta ,wyłączam i płacę za czas rzeczywisty parkowania . Ty próbujesz wszystkich przekonać ,że masz rację - a tak nie jest i koniec tematu,
mroczny mrówkojad
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2022, 20:10

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: mroczny mrówkojad »

Napisałem w tym temacie tu na forum i kilka postów pod artykułem na MO. Temat w ogóle pojawił się dlatego, że jakiś cymb.ł nie dość , że nie rozumie, że za parkingi płatne trzeba zapłacić, to jeszcze nie rozumie, że jak się łamie prawo i zostaje się złapanym to trzeba ponieść konsekwencje.
Dodatkowo ten sam cymbał ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, bo nie rozumie ,że jak karę zapłaci się w przeciągu 2 tygodni od nałożenia to płaci się 10 % , czyli dwadzieścia złotych.

Czego autor tematu oczekuje od czytających ? Po główce mamy cię pogłaskać i pocieszyć? Pewnie jeszcze przed snem zaśpiewać ci kołysankę i sprawdzić czy w szafie nie grasuje w ciemności parkingowy potwór ?

Do końca życia ,albo i jeden dzień dłużej będziesz co rok chodził w ten dzień w żałobnych stringach ?
Nie wiem po co ty się odszczekujesz jeszcze ? Nie masz racji i napisanie dowolnej ilości postów tego nie zmieni.

Jedna sensowna rzecz , którą tu napisałeś to to, że bilet nie powinien być przypisany do żadnej lokalizacji-jeżeli to ty bo nie pamiętam.
Bo nie można zajmować dwóch miejsc na raz. A ponieważ przedpłaca się za postój i nie do końca wiadomo ile czasu będzie potrzeba na załatwienie czegoś w jednym miejscu , to gdy trzeba zaparkować na innym płatnym to może zrobić się problem.
Bo może się okazać, że gdy masz ważny bilet na parkingu A i jednocześnie musisz zaparkować na parkingu B, to płacisz jednocześnie za dwa miejsca, co jest absurdem.

Do rozważenia jest pomysł z darmowymi pierwszymi minutami. Natomiast karać powinno się od razu po zauważeniu faktu parkowania bez biletu. Nie ma potrzeby czekania 5, 15 czy 20 minut. W tych nielicznych przypadkach, gdy ktoś będzie płacił w parkometrze i w prawie tym samym czasie mandat będzie wystawiony , będzie można mandat anulować. Tylko do tego wymagane będzie przechowywanie danych z parkometrów przez powiedzmy miesiąc.
Wynika to z prostej zasady : rozpatrywania wątpliwości na rzecz ukaranego. Bo mogą zajść jakieś okoliczności, które uniemożliwią natychmiastowe opłacenie parkingu, na przykład kolejka.
Ale to będzie niewiele przypadków rocznie.
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: tremendes »

Podobnie krótki postój, szybko nałożona kara i ..... racja kierowcy:

https://www.o2.pl/informacje/straz-miej ... 297096896a
mroczny mrówkojad
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2022, 20:10

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: mroczny mrówkojad »

tremendes pisze:
> Podobnie krótki postój, szybko nałożona kara i ..... racja kierowcy:
>
>
> https://www.o2.pl/informacje/straz-miej ... 297096896a

Ta sprawa dotyczy zupełnie innego przypadku, który nie ma nic wspólnego z twoim.
Twój przypadek powinien doprowadzić do rozważenia przez ustawodawcę badań psychiatrycznych dla osób zdających na prawo jazdy.
Doczytaj sobie różnicę między zatrzymaniem się i postojem oraz między zajęciem miejsca dla osoby niepełnosprawnej przez osobę nieuprawnioną, a nie zapłaceniem za płatny parking. Chociaż wątpię, żeby czytanie czegokolwiek przez ciebie miało jakiś sens. Skoro masz problemy ze zrozumieniem tego ,że płacąc w terminie do dwóch tygodni od nałożenia mandatu płacisz 10 procent, to wątpię ,żebyś tłumaczenie ci cokolwiek dało. I ten tępy upór. Najgorsze ,że z taki cwaniaczek inteligentny inaczej będzie inne przepisy ruchu drogowego interpretował po swojemu, co może mieć tragiczne konsekwencje dla innych uczestników ruchu. Żenada. Poproś kogoś mądrzejszego -praktycznie może to być pierwsza lepsza napotkana przez ciebie osoba-o przeczytanie tych komentarzy i próbę wytłumaczenie tego co się tu do ciebie pisze.
tremendes
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2012, 20:53

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: tremendes »

Ta sprawa dotyczy zupełnie innego przypadku, który nie ma nic wspólnego z twoim.

Tak ta sprawa dotyczy zupełnie innego, bo poważniejszego przypadku zajęcia miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej. Nie ma innego wytłumaczenia dla pomyślnego zakończenia odwołania jak to, że Sąd wziął pod uwagę rzeczywistość. A rzeczywistość jest taka, że niemal wszystkie miejsca postojowe dla niepełnosprawnych stoją przeważnie puste i nic tu nie zmieni krótkotrwały postój, gdzie na zapalonym silniku osoba zajmujące te miejsce w każdej chwili może odjechać i ustąpić miejsca dla osoby niepełnosprawnej. Stosowanie prawa bez uwzględnienia rzeczywistości jest jego bezmyślnym wykonywaniem. Prawo dostosowuje się do rzeczywistości a nie rzeczywistość do prawa. A nie ma takiego prawa, które by uwzględniało wszystkie możliwe sytuacje.

Doczytaj sobie różnicę między zatrzymaniem się i postojem oraz między zajęciem miejsca dla osoby niepełnosprawnej przez osobę nieuprawnioną, a nie zapłaceniem za płatny parking.

Są to rzeczy tak ze sobą powiązane jak picie w Szczawnicy i szczanie w piwnicy

Twój przypadek powinien doprowadzić do rozważenia przez ustawodawcę badań psychiatrycznych dla osób zdających na prawo jazdy. Chociaż wątpię, żeby czytanie czegokolwiek przez ciebie miało jakiś sens. Skoro masz problemy ze zrozumieniem tego ,że płacąc w terminie do dwóch tygodni od nałożenia mandatu płacisz 10 procent, to wątpię ,żebyś tłumaczenie ci cokolwiek dało. I ten tępy upór.

Jestem świeżo po psychotestach i wszystkich badaniach uprawniających do jazdy pojazdami powyżej 3,5 tony. Tobie za to prawdopodobnie nie dało by nic nawet badanie elektro-imbecylo-cymbałografem

Najgorsze ,że z taki cwaniaczek inteligentny inaczej będzie inne przepisy ruchu drogowego interpretował po swojemu, co może mieć tragiczne konsekwencje dla innych uczestników ruchu. Żenada.

Niezapłacenie za prywatny parking nie ma żadnego związku z przepisami ruchu drogowego i nie wyciągaj za daleko idących wniosków, że na tej podstawie nie stosuję się do przepisów drogowych.

Poproś kogoś mądrzejszego -praktycznie może to być pierwsza lepsza napotkana przez ciebie osoba-o przeczytanie tych komentarzy i próbę wytłumaczenie tego co się tu do ciebie pisze.

Nie jestem żadnym cwaniaczkiem ani złodziejem na 50 groszy, bo mam liczne bilety parkingowe sprzed tego zdarzenia a za wybudowanie tego parkingu zapłaciłem ze swoich podatków.
mroczny mrówkojad
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2022, 20:10

Re: Surowe kary na miejskich parkingach

Post autor: mroczny mrówkojad »

Do Ciebie jednak nic nie dociera. Pretensje masz do całego świata, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Wkleiłeś tu link do jakiegoś przypadku, który nic nie ma wspólnego z Twoim. Napisałem, że tych dwóch przypadków nic nie łączy.
A Ty w komentarzu piszesz :
"Są to rzeczy tak ze sobą powiązane jak picie w Szczawnicy i szczanie w piwnicy".
Dokładnie to napisałem. Skoro tych dwóch przypadków nic nie łączy to w jakim celu użyłeś tego przykładu ?

"Niezapłacenie za prywatny parking nie ma żadnego związku z przepisami ruchu drogowego i nie wyciągaj za daleko idących wniosków, że na tej podstawie nie stosuję się do przepisów drogowych."

Skoro uważasz, że powinieneś być traktowany w wyjątkowy sposób -bo nie można Jaśnie Pana ukarać grzywną przez pierwsze 15-20 minut, gdy raczy nie płacić za parking- i z tego powodu podnosi lament publicznie przez kilka tygodni , to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że tak samo będziesz się zachowywał w innych obszarach życia. Takie typki tak już najczęściej mają. Po tym co piszesz wygląda ,że masz skłonności narcystyczne.
ODPOWIEDZ